+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: chewrolet lacetti lpg ye geçmiyor

chewrolet lacetti lpg ye geçmiyor

sevgili arkadaşlar bir sorunumu sizlerle paylaşmak istiyorum.2004 chewrolet lacetti1.6 aracımda brc marka sıralı sistem lpg var.ilk marşta aracım sanki benzin gelmiyormuş gibi zorlanarak çalışıyor,ve arıza lambasını yakıyor,normalde 3 dakika içinde lpg ye geçerdi ama bu sorundan sonra 30 dakika hatta 45 dakikayı buldu.ama geçiyor ve tekrar çalıştırdıgımda hiç bir sorun yokmuş gibi arıza lambası sönüyor,ve lpg ye zamanında geçiyor.öncelikle aracı servise götürdüm ve bilgisayara bagladılar ve dedikleri aracınız da birsorun yok lpg ile alakalı dendi.haliyle gazcıya da gittik ama oradan da bir sonuç alamadım acaba bir bilgisiolan varmı varsa cevap bekliyorum teşekkür ederim.

Cevap: chewrolet lacetti lpg ye geçmiyor

1-Aracınızın 2-3 gün benzinde kullanınız ilk çalışma düzelmez ise benzin sistemi kontrol edilecek düzelmesi durumunda lpg ayarları kontrol edilecek.
    2-Lpg'ye geç geçmenin bir çok nedeni vardır.
    a)Lpg ısı sensörü ,soket ve basınç sensörü
    b)Aracınızın termostadı açık kalıyor olabilir.
    c)Soğutma suyunda hava olabilir.
    d)Regülatör hortumları kontrol edilecek.

ilgilendiginiz için teşekkür ederim.buarada lpg için servise giddigimde basınçın çok yüksek oldugunu gösterge (2000 lerin)çok üstünde idi ve düzeltmedi gerek yok imiş acaba bu neden olmuş olabilirmi.

Basınç sensörünüzün kontrol edilmeside fayda var.

sizlere teşekkür ederim ama hala bir sonuça ulaşamadım.yanlız bugun şunu farkettim.arabanın fanı açıyor,durduktan sonra lpg ye geçiyor bu bir neden olabilirmi.

Aracınız bilgisayar vasıtası ile lpg değerleri kontrol edilecek su sıcaklığı,gaz basıncı gibi.

saykal kardes bende araca lpg taktırmayı dusunuyorum ama hala kararsızım bende otomatık vıtes 2005 lacettı hb var problemını gıderebıldılermı.benim gaz kelebegınde problem var sanırım degısmesı lazım 375 tl dıyor servıs. once onu degıstıreyım sonra gaza gecerım dıye dusunuyorum .yoksa daha kotu problemler cıkarır dıye dusunuyorum .sen ne yaptın yazarsan bılgılendırmıs olursun sag olasın.bıde hangı servıste taktırdın ben istanbuldayım.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler