+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Silkeleme ve gaz yememe sorunu,lütfen yardımmm...

Silkeleme ve gaz yememe sorunu,lütfen yardımmm...

Merhabalar;
    Aranıza Eskişehir'den katılıyorum.Aracım 1998 model Rover 214 si,aracımı 2009 Kasım ayında aldım aldığımda Brc sistem takılıydı bi kaç hafta sonra rolanti sorunu yaşamaya başladım ve nerde montaj olduğunu bilmediğim için internet aracılığıyla Alpata otomotivin brc servisi olduğunu öğrendim saolsunlar çok yardımcı oldular,rolanti ayarı yapıldı hafif düzensizlik devam ediyordu rolanti sensörüne baktırmam söylendi ve usatm rolanti sensörünü temizleyince sorun çözüldü 2.5 aydır sorunsuz biniyordum geçen hafta birden araç silkelemeye başladı 1.ve 2. viteste çok fazla silkeleme ve gaz yememeye başladı zaman zaman oluyor zaman zaman olmuyor bazen ışıklarda beklerkende pat die stop ediyor aldığım kişiyi aradım montajın nerde olduğunu öğrenmek için; Oto emre olduğunu öğrendim ve yardım için onlara gittim ben böyle ilgisizlik görmedim kaputu bile açmadan bu araç sorunluydu zaten yapabileceğimiz bişey yok gibi ifadeler kullandılar çok sinirlendim peki araç sorunluydu alpata nasıl rolanti sorununu çözdü herneyse 2A Mühendisliği aradım.Sağolsunlar ilgilendiler Emre bey özürdiledi ve Alpata otomotive gitmemi söyledi henüz gidemedim yoğunluktan bugün gitmeyi düşünüyorum sorunum devam ediyor başına gelen arkadaşlar varsa fikirlerini bekliyorum..

FATİH KAYA
    ARÇELİK-BEKO YETKİLİ SERVİS MÜHENDİSİ

Cevap: Silkeleme ve gaz yememe sorunu,lütfen yardımmm...

Konuyla ilgili olarak Eskişehir yetkili servisimiz OTO EMRE-ÖMER TEKİN ile görüşüldü.
    Bu aracın montajının kendileri tarafından yapıldığını ve eski sahibini tanıdıklarını beyan etti. Eski sahibi aracın rölanti motorunun arızalı olduğunu ve değişmesi gerektiğini biliyormuş. Kendileri sizinle görüşmemiş. Belki orada çalışan elemanlar sizin aracın kronik hale gelen arızasını bildiklerinden böyle davranmış olabilirler. (Pazar günleri normalde servis kapalı oluyor. Siz o gün orada temizlik için bulunan elemanlarla görüşmüşsünüz..)
    Anlaşılan bu aracın rölanti valfinin değişmesi gerekiyor. Temizlemek suretiyle geçici çözümlerin derdinize derman olmayacağı görülüyor. (Rölanti valfinin temizliği servislerimizin işi olmamasına rağmen ALPATA' nın örnek yaklaşımını takdir ediyoruz)
    Bu arada size ulaşabileceğimiz bir telefon numarasını bu mesaja ekleyerek bize özelden gönderirseniz memnun oluruz.
    İyi günler.

KAYBETMEK YOK

Oto emreden Ömer Bey ile telefonda görüştük yardımcı olma sözü verdi ilgilerine teşekkür ederim...

Ömer beyin ilgisine teşkkür ederim fakat kendisiyle sorunun sebebini bulamadık kendi ustam saolsun silkelemenin sebebini bulduk ve çözdük,distribütör kapağı ve tevziye makarası değişti sorunum çözüldü herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler