+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg seviye gostergesi

Sn. Kadir bey
    ben aracima 2 gun once brc sequence 24 lpg sistemi taktirdim. 35 lt lik tank taktilar ve bu tank 28 lt lpg aldi. lpg yi doldurttugumda 3 lpg gostergeside yandi ve sehir icinde 50km yol yaptiktan sonra 2 isiga dustu. ve bu beni yakit tuketimi konusunda kaygilandirdi. depoyu 40 Ytl ye doldurttum. eger bu gosterge dogruysa ve yakitin 1/3 ile 50 km yol yaptiysam bu km basina 250 ykr yaktigimi gosterir ve bu cok yuksek. zaten benzinle 300 ykr yakiyordum. beni bu konuda aydinlatirsaniz sevinirim...

sn elegant 
    o led lere guvenmeyin.en son isik yanip sonmeye basladiktan  sonra 6 litre falan lpg kaliyor.diger 3 yesil hemen sonuyor.ayni depodan bendede var sehir ici en az 300 km yapiyorum.

Kadir bey sizinde aciklamanizi bekliyorum...

bugun bizim merivanin led leri duzgun gostermiyordu.sagolsun goturduk faruk abinin dukkanina.orda 2 dakkada halletti memet usta.ama angarya is onu ayarlamasi...yaptigin montaji tekrar sokup ayarliyosun.
    kadir abi bide bu samandiralar cok dandik gibi geldi bana...cok hassas yaw.gaz doldururken bi zorlansa ayari hemen kacacak gibi geldi bana.

Okudugum bir guvenlik yazisinda LPG gazinin sivi hali ile deponun tam doldurulmasinin patlama riski tasidigi..bu yuzden dolayi deponun %80 inden fazlasinin doldurulmamasini saglayan bir seviye kesicinin var oldugu yaziyor. deponun icerisinde her zaman mutlaka %20 oraninda buhar halinde LPG bulunmaliymis..Buhar halde olan lpg tank icindeki basincin artmasini engelliyormus. Dolayisiyla 35lt lik tanka 40YTL lik, (ki ben ilk defa gaz aldim 40YTL tuttu 29.9Lt aldi), gaz almis olmaniz bu guvenlik sistemiyle alakali olabilir.

%80 guvenli dolum limitidir. Bu guvenligi multivalf saglamaktadir. Yuzen samandiraya bagli bir mekanizma tank icerindeki gaz seviyesi %80 e gelince girisi kapatmaktadir.
    Ayrica %80 den fazla dolum yapinca tank patlayacak demek degil. Tankin yapildigi malzeme %20 hacim artisina dahi dayanacak sekilde yapilir. Tanklarin isletme basinci 30 Bar, patlama basinclari ise 67,5 Bar dir. Multivalf uzerindeki emniyet valfi 27 Bar da acacak sekilde ayarlanmistir. Bu guvenlik limitinin konulmasinin nedeni tanki yormamak icindir. Birde gece ve gunduz sicakliklari arasinda buyuk sicaklik farki olan cografyalarda tehlike arz edebilir.
    %80 olmaz, %85 olabilir. O kadar hassas bir rakam degil. Cunku dolum esnasindaki yerin zemini, lastiklerin durumu, aracin veya tankin terazisi v.s. bir suru faktor var.
    Onemli olan ana kurala uymak, yani tankimizi lebalep doldurmayacagiz. Yoksa tanklarin patlamamasi icin tum tedbirler alinmis durumdadir. Standartlara gore yanginda bile kalsa tanklar patlamayacak kurali getirilmistir. Tanklar yangin deneyinden de gecirilmektedir.

Anahtarin ECU ile iletisim kuramadigi durumlarda, merkezdeki 2 yesil led ve turuncu yanip sonen led gorulur.
    Bu gibi durumlarda anahtari zorunlu benzin pozisyonuna alip, araci benzinle calistirip tekrar anahtari gaz pozisyonuna alarak gaza gecisi test edin. Duzelmiyorsa yakit secici anahtari kontrol ettirin, gerekirse degistirin.
    Aku sokuldugunde program silinmez, yeniden programa gerek yoktur. Ancak akuyu sokerken once eksiyi, sonra artiyi sokmeye dikkat edin. Takarkende once artiyi sonra eksiyi takin.
    Iyi gunler.

Cevap: lpg seviye gostergesi

aracımda squent 24 var.seviye göstergeleri boşkende dolu,arasıra birikisi sönüyor,aracı kapatıp tekrar çalışınca tam dolu gösteriyor.bu sorun için iki kere gittim ve ayar yaptıklarını söylediler fakat değişen birşey olmadı.acaba götürüp daha kaç kere ayar yaptırmam gerekiyor?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler