+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gaz Kokusu

Iyi aksamlar,
    Aracima(opel vectra cdx 2.0 otomatik) yaklasik 1 ay once Ankarada bulunmakta olan Mavi Denizler Otomotivde  brc marka sirali sistem taktirdim. Aracimla bir sure gittikten sonra aracin icinde kuvetle muhtemel bagaj tarafindan gaz kokusu geliyor. Araci 2 kere Mavi denizlere goturdum, Tuncay Bey sagolsun kacak olup olmadigini kontrol etti.Herhangi bir kacak tespit edilemedi.Araca sizdirmazlik raporunu da aldim.Ancak araci stop edip bagaj kapagini actigimda bagajda hissedilir derecede gaz kokusu almaktayim.Konu siklikla karsilasilmaktamidir veyahut kokunun ne gibi nedenlerden dolayi olabilecegi hususunda yardimlarinizi dilerim.
    Syg

Multivalfe gaz borusu girisi ve bunun rekorunu kontrol ettirin. Bu tur kacak sadece gaz dolumu sonrasinda meydana gelebilir. Dolum ucuyla multivalf arasindaki 8mm kisa borudaki gaz yavas yavas bosalir. Bagajda koku hissedersiniz. Hat bos oldugu icin kacak kontrolunda bir sey bulunamaz. Dolum ucunun bilya mekaznizmasina ucu kut bir tornavida ile hafifce bastirdiginizda disaritya gaz cikmali. Eger gaz cikmiyorsa bu hat bosalmis demektir. Kontrol hemen dolum sonrasi yapilacak.
    Iyi gunler.

Konuyla ilgili bir detay bilgide vermek istiyorum.Araca sistemin montajini mukabil gecen 1 gunun ardindan aracin altindan ses gelmeye basladi. Sesle ilgili olarak montaji gerceklestiren servide goturdum. servis beni sesin eksozdan geldigini belirtip beni eksozcuya yonlendirdi. Sesin gecmemesi uzerine arizayi kendim arastirdim ve 2 gun icinde arizayi  faciaya ramak kala tespit edebildim.Araca monte edilen LPG gaz hortumlari aracin orjinal kablo ve hortumlarina kelepcelenmesi esnasinda benzin deposunun havalandirma hortumlarinin siki bicimde kelepcelenmesinden oturu benzin deposu davul gibi sismis ve Bu sismeden oturu benzin deposu   egzoz borusuna carpmaya  ve ses cikarmaya baslamis. Hortumlarin kelepceleri gevsetildi.Depo mumkun olabilindigince duzeltilmeye calisildi ve egzos bir miktarasagi alindi.

Sadet olarak gelmek istedigim nokta sudur. Araclara montaj esnasinda bu tur hayati montaj hatalarinin meydana gelmemesi konusunda dikkat edilmesi gerektigini dusunuyorum. Sayet aracimi bir muddet daha oyle kullansaydim muhtemelen benzin depom delinecekti. Ve delinme neticesinde depodaki benzin direk olarak isinan egzos borusuna akacak ve olasi bir yangina davetiye cikaracakti. Bu tur montaj hatalari  konusunda servislerin azami dikkat etmesi gerektigini dusunuyorum.

aracimla son 5 gun icerisinde tamami uzun yol olmak uzere toplam 1.800km yol yaptim.Aracta halen koku surmekte.kokunun onceki mesajimda bahsettigim benzin deposu havalandirma hortumlariyla ilgisinin bulunmasi olasimidir?

bagaj delindigi icin benzin deposunda benzin sizintisi falan olmussa o deliklerden bagajin icine benzin kokusu sinmis olabilir.alt yikamada yaptirin bence.

Sevgili cesars araciniza BRC SEQUENT 24  lpg kit montajini 18 07 2006 tarihinnde yaptik. o gunden sonra busikintiyi yasadiginizi bir kac kez benimle paylastiniz  hatirlarsaniz sistemimizi bastan sona  kontrol edip kacak kontrolumzu yaptik ayrica ozel kacak kontrol spreyi kullandimizi da biliyorsunuz.Aracinizda ki  kokunun benzin  kokusu oldugunu  ve bunuda kendi arastirmalariniz sonucu  buldugunuzu banada bildirmistiniz,servisinizdeki ustanizla bende gorustum gerkli tebirleri alip tamir ve tadilati yaptini belirmisti,sorununuzun halen devam etmesi yanlis montajdan kaynaklanmadigini  gostardigi gibi montajimizdan sonra  kokunun uzerine gitmeniz benide ayrica sevindirmistir. saniyorum sorun yanlis serviste cozum aramaktan kaynaklaniyor,haddim olmayarak sorununuzu kendi servisimde cozmek icin  sizi en kisa surede firmama davt ediyorum saygilarimla

Sn. Mocan,
    Foruma katkilarinizi ozlemistik.
    Hosgeldiniz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler