+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gaz yeşil led sorunu

gaz yeşil led sorunu

2001 opel astra g aracımda 4 yıldır brc fast kullanıyorum. aracın yağını ve bujilerini değiştirdim ve sonra aracı kontrol ettim. araç normal benzinle çalışıyor led kırmızı sonra gaza geçiyor enjektörler devreye giriyor araç gaza geçtiğinden kırmızı ledin yeşil olması gerekiyor. ancak yeşil led gaz verdiğimde yanıyor rolantide ise titreyerek yanıyor. motor ısındıktan sonra ise rolantide de normal parlaklığında yanıyor.
    motor ilk çalışıp gaza geçtiğinde yeşil gaza geçiş led inin bu şekilde titreme yapmasının nedeni ne olabilir. kolay gelsin...

Cevap: gaz yeşil led sorunu

Fast modelini firmamızın hiç ithal etmediğini ve garanti vermediğini belirtmek isteriz.Bakım sırasında tesisata zarar verlimiş olabilir,yine bakım sırasında tesisata mekanik zorlama sonucu soketlerde temassızlık meydana gelebilir ayrıca aracınız rolantide gereğinden daha düşük devirde çalışıyor veya tekliyor ise şarj geriliminin dalğalanmasından kaynaklanıyor olabilir.

sayın yetkili sorum şu....brc tüpü albea 2006 model arabama taktırdım çok memnunun..ancak yeşil led yolda giderken bazen 3 tanesi yanıyor 100 km sınra yeşil led yanıp yanıp sönüyor 100 km sonra da tekrar 2 yeşil led yanıyor..bu düzensizlik ledlerin bozuk olmasından mı kaynaklanıyor? yoksa normall mi?? cevabınızı bekliyorum...saygılarımla...

Sorun ledlerde değil şamandıra veya şamandıra üzerindeki seviye sensöründe sorun olabilir.Tank kalibirasyonun da kontrol edilmesi faydalı olur.Montajcı firmanıza durumu iletiniz.

sayın 2A yetkilileri;

aracın konumuna göre (dik açıya yakın eğimli rampalar, kaldırımda yatay parklar) led seviye gösyergesi değişebilir mi?

Tankdaki lpg seviyesini sistemimiz her 2.5 dk bir ortalamasını alır ve aldığı ortalmaya göre seviye ledlerine ECU bilgi gönderir.Bahsettiğiniz şarlarda araç 2.5 dk'dan fazla çalışmış ise seviye ledleri değişebilir.Ayrıca aracı bahsettiğiniz şarlarda park ettikden sonra ilk çalışmada tesbit ettiği seviyeye göre değişebilir ve 2.5 dk sonra gereçek seviyeyi yansıtabilir.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler