+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Benzin ve LPG tüketimini bilenler...

Benzin ve LPG tüketimini bilenler...

Merhabalar ben LPG li araçlarda 10 depo LPG bitirene kadar kaç depo ya da litre benzin tüketiminiz oluyor onu merak ediyorum. (yani arabanız ısınıp gaza geçene kadar toplamda ne kadar tüketim yapıyor) Arabanızın markası ve model yılı ile motor özelliklerini de ayrıntılı olarak yazarsanız benim gibi tüm LPG meraklıları için bir bilgi envanteri oluşturmuş oluruz diye düşünüyorum. Buna kaç litre LPG ile kaç km. yol yapıyorsanız (şehir içi ve dışı) onuda eklerseniz ne güzel olur. Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.

Cevap: Benzin ve LPG tüketimini bilenler...

aracım 2004 partner 1400cc. 75 hp.1200kg.30 litrelik tankım var.:PDT_72:n yolda 175 kuruş yakıyor yani bir depoyla 330 km. yapıyor.Şehir içinde ise tam belirleyemedim ama 250-300 kuruş civarı yakıyor.:PDT_35:
    Benimki normal mi bilmiyorum sizinki ne yakıyor

ARKADAŞLAR AYNI ŞEYE BENİMDE KAFAM TAKILIYOR HEM BENZİN YAKIYOR HEMDE LPG YAKIYORUZ NERDE KALDI BUNUN TASARRUFU BİRDE USTALARA BAHANE ÇIKARIYORUZ TAMİRCİ SUÇU LPG YE ATIYOR LPG SERVİSİ ARACA İKİSİ ARASINDA GİT GEL PARA HARCA REZİLLİĞİNDE CABASI MAALESEF ÜLKEMİZDE GARANTİ SİSTEMİ-ATÖLYE AÇMA SİSTEMİ GELİŞMEMİŞ ELİNE ANAHTAR ALAN AÇMIŞ DÜKKANI GELEN MÜŞTERİYİDE KEKLİK GİBİ GÖRÜYORLAR ALLAH RIZASINI AHİRETİ AKLINA GETİREN YOK ALLAH SONUMUZU HAYIR EDE
    Alıntı boss1960 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SELAMLAR 3 18 İS 140 HP ARACIM VAR ÜZERİNDE E GAS TAKILI PROGRMI TAMAM DİYOR USTA FAKAT ARACIM YÜKTE GAZ YEMİYOR MESELA ANKARA CİNNAHTA ÇIKAMADIM BENZİNE ALDIĞIMDA ARAÇ RESMEN ROKETLEDİ ARACA LPG FAZLAMI GELİYOR YOKSA YETERSİZMİ GELİYOR ENJEKTÖRLERİM EKO GAS TEŞEKKÜRLER

yaklaşık 2 ay önce bende brc my10 lpg taktırdım aracıma. montaj akşam 6 da bittğinden fazla test etme imkanım olmadı. ertesi gün farkkettiğim ilk çalıştırmada yaklasık 1,5 2 dk benzinden lpg ye geçiyor. sonrasında motor sıcakken yani hareret seyise yarılardayken çalıştırdığımda yine 50sn 1dk aralığında geçiyordu. ensan yakıt aldığımda 70 tl lpg 45 tl benzin yakmış araç gözlerim bi büyüdü... sonrasında özençler oto gazdan bir mail geldi "06.02.2011 Pazar günü saat 10:30'da Sanayi Sitesi B-5 Blok No :10 BOYABAT -Sinop adresinde bulunan ÖZALP OTO SERVİS ' te teknik ekibimiz BRC kullanıcılarına ait araçların ücretsiz kontrolünü yapıp ;bakım zamanı gelen araçların tamir ve de ayar işlerini gerçekleştireceklerdir.Teknik ekibimiz Saat 14:00 a kadar hizmet verecektir bu sebeble araçların sadece sabah erken saatlerde değil yoğunluk yaşanmaması için belirlenen aralıkta gelmeleri rica olunur.Tüm Boyabat-Sinop'lu müşterilerimizi bekliyoruz.." bunu duyunca pazar sabahı boyabatta aldım soluğu... sabah ilk gittiğimde bazı yanlış anlasılmalardan ötürü kontrol ettirmekten vaz geztim ama arkadaşlar tekrar arayıp çağırdılar sağolsunlar... kontrol ettiler sıcaklık değerlerinin çok yüksek olması nedeniyle lpg den yterince istifade edemedim. sağolsun arakadaşlar gerekli düzeltmeri yaptılar.. şimdi 2. çalışmada 3-5sn de lpg ye geçiyor. tekrar özençler otoya tesekkür ediyorum.. umarım bundan sonra sıkıntı yasamam....

bugüne kadar aldığım tüm lpg ve benzini kayıt altına aldım. 15.300 km de 155 lt benzin 1.283 litre LPG almışım. yani aracım 100km de ortalama 1,016 ltre benzin + 8,387 litre LPG tüketmektedir.
    araç : mitsubishi carisma 1,6 glx 2000 model 100 ps
    eski benzin tüketimim: 8,2 litre/100km idi.
    veriler eylül 2010 - mayıs 2011 arası alındı. gaza geçiş sıcaklığım 39 derece şehiriçi ve dışı karışık.
    veriler kış ağırlıklı olduğu için benzin tüketimim 100kmde 1 litrenin altına düşebilir. Benzin tüketimi motor soğukluğuna ve gideceğiniz mesafeye göre değişkenlik gösterecektir.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler