+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LPG LEDLERİNİN DÖRDÜ DE DÖRTLÜ GİBİ YANIP SÖNÜYOR

LPG LEDLERİNİN DÖRDÜ DE DÖRTLÜ GİBİ YANIP SÖNÜYOR

Allah ın selamı üzerinize olsun...
    yaklaşık 4 ay önce wtcc 1.6 lacetti chevrolet aldım ve kocasinan ayar oto da brc takıldı 35lt lik. son zamanlarda devamlı olarak 4 lpg ışığı da yanıp sönüyor dörtlü falşör gibi...tam depo ile gel dedilee gittim makineye bağladılar iki kere ama yola çıkınca tekrar ışıkların dördü de yanıp sönmeye başladı. ne yapmam lazım ve ayar oto yetkili servis midir? ayrıca bu sorun ne derecede ciddidir. tabi araçta ne kadar gaz kaldığını böylece anlayamamış oluyorum...tşk...

Cevap: LPG LEDLERİNİN DÖRDÜ DE DÖRTLÜ GİBİ YANIP SÖNÜYOR

Dopo tam dolu olduğu zaman sorun ortaya çıkıyor ve 30-40 km sonra normale dönüyor ise tank tam dolu olduğu zaman seviye kalibirasyonu yapılacak.Tank yarım veya daha azken oluyor ise seviye sensörü ve şamandıranın kontrol edilmesi gerekiyor.Yetkili bayi listemize ilgili linkden ulaşabilirsiniz. http://www.brcnerede.com

seviye sensörü ve şamandıranın kontrol edilmesi, garanti kapsamındaki ürünler için ücret ödememiz gerekiyor mu? aynı sorun bendede var da... 50 litrelik simit tank takılı (era 1,6) fullediğim zman 45 litre gaz alıyor. Bugün ustamın dediği gibi 40 litre aldım boş tanka yine aynı yanıp söndü. Usta boşaltınca getir. Şamandırayı kontrol edelim dedi de?

Yetkili bir servisde montaj yapılmış ve tarafınıza verilmiş 2A Müh.logosu olan garanti belgeniz mevcut ise gerekli işlemler garantiniz bitmemiş ise garanti kapsamında yapılır.

bende de arkadasların bahsettiği hersey oldu hatta taktırdıgım servıse goturup şamandra kontrolu dahıl herseyı yaptırdım fakat bı değişiklik olmadı tanktakı tup mıktarı yarıya dusunce yanıp sonmeye baslıyor. brc servısı bunlar hep bu sekılde olur dedı bende ok dıyıp ayrıldım ama bu gosterge sıkıntısını cozemedıler. bende benzıne gecınceye kadar kullanıyorum sonra dolduruyorum artık ama gosterge olayı hala aynı

Tan üzerindek, seviye sensörü yarım göstediği halde dört led yanıp sönüyor ise seviye kalbirasyonu ve şamandıra üzerindeki sensör kontrol edilecek.

BRC GAZ SİSTEMİNİN EN BÜYÜK SORUNU BU..ÇOĞU ARAÇTA BU LED SİSTEMİ BOZUK YA DA HATALI..BUNA BRC EN KISA SÜREDE BİR ÇARA BULMALI..LED SORUNU SÜRÜŞ ESNASINDA SÜRÜCÜYÜ RAHATSIZ EDİYOR.SAYGILARIMLA...

Genelleme yapmak yanlış olur.Genelde buraya sorunu olan yazıyor.O yüzden genel bir sorunmuş gibi gözüküyor.Hangi marka olursa olsun lpg'li araçlarda lpg göstregesinden benzin göstregesi performansı beklemek doğru olmaz.

sayın yetkili,1500-1600 tl verip aracımıza bir sistem taktırıyorsak ve bu sistem kendiyle avrupai stndartlarda bir teknoloji var diye övünüyorsa ben de bu sistemin ledlerinden standart bir kalite beklerim..bu benim hakkım sanırım..saygılarımla...

AYNI SORUN

Nissan Almera 1.5 Tekna- Taktıralı 2 sene oldu. Son altı aydır, 4 led de yanıp sönüyor. Servisin yaptığı işlemleri sırayla yazıyorum.
    -Bilgisayara bağlayıp led seviye ayarı yaptılar. Olmadı
    -Depo boş getirdim. Aynı led ayarı yaptılar
    Olmadı
    -Simit tankın başındaki analog göstergeyi değiştirdiler
    Olmadı

Son olarak problemin şamandırada olduğunu söylüyorlar ama ben ona da inanmadım.
    Sadece benim değil herkesin sorunu bu. Ama muallak cevap istemiyoruz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler