+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: benzin tüketimi

benzin tüketimi

iyi günler diliyorum bi sorum olucak size.aracımda brc sıralı sistem var ve şu son bir haftada 800km yaptım lpg ilei ortalama 180-190kuruş çıkıo tüketimim ancak bir sorun var. aynı zamanda tam 80 milyonluk benzin tüketimim oldu bu 800km içerisinde ve biraz fazla geldi bana?bide yol bilgisayarında lpg ile gitmeme rağmen o anda benzin ile yapabilecegim yol miktarı da düşmekte sürekli sanki benzin kullanıyomuşum gibi...izmirde oturmaktayım ortalama 2-3km de lpgye gecıs yapıo aracım..şimdiden cevabınız ıcın tesekkur ederim

Cevap: benzin tüketimi

Yol bilgisayarında gidebileceğiniz mesafe lpg'de düşebilir normal durumdur.Benzin tüketimi hesabında benzin göstergesi sizi yanılmıyor ve aracınız da benzin kaçağı olmadığınından da eminseniz.Lpg proğramı vasıtası ile devir ve map değerleri kontrol edilecek.Durumu yetkili servise iletiniz lütfen.

Opel corsa 1.2 16v ecotec 2009 model araca LPG sistemi montajı yaptıktan kısa bir süre sonra araç sahibi uzun yola çıktı. Yoldan beni aradığında aracım aynı zamanda benzin tüketiyor dediğinde? acaba dedim Fransız araçlarından biliyoruz Benzin ibresi kullanılmadığı halde nasıl düşer Aracın Benzin Ecu sü hareketini lastiğin dönüşüne göre mi ayarlıyor. Fakat 1/4 deponun üzerinde benzin bulundurduğu taktirde (araç sahibinin beyanıdır.)benzin ibresinde hareket olmadığı yönünde.. Başınıza gelebilir diye yazıyorumç Keyifli Sürüşler..

ALİ ŞAHİN OTOGAZ MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ.

UĞUR MUMCU BULVARI NO.43/1 MUĞLA

0.252.213 18 18
    0.552.366 24 09

MUĞLA BRC YETKİLİ MONTAJ VE SERVİS HİZMETLERİ

Merhaba,

Sayın yetkili bu konu varken yeni bir başlık açmak istemedim.
    Benden 1.4 Hyundai Era var.3-4 ay önce Kayseri Hyundai Gürpınar Servisinde MY07 taktırdım.LPG yakıt tüketimim sonunda istediğim banda oturdu.Neyse sorunum şu.
    Aylık 50 TL lik benzin sarfiyatım var.Kullanımım;
    Araç her gün 2 kez soğuk,bir kez sıcak motorla toplam 3 kez çalışır.Hafta sonları da yaklaşık aynı.Çalışır çalışmaz yürümez,biraz ısıtır (hava şartlarına göre 20-40 Sn) öyle hareket ederim.Motor soğukken ya da sıcakken kesinlikle zorlamam.Genellikle 2500-2700 devirde vites değiştiririrm ve motor soğukken de oldukça sakin kullanırım.
    *
    Aylık LPG giderim takribi 100 TL dolaylarında.Bazen yaptığım Km ile alakalı olarak 120-130 TL de olduğu oluyor.Ancak bir ayda aldığım benzin miktarı 50 TL ve bu fiks.Bu miktar fazla.Neden;
    Daha önce 2001 Model Accent vardı 1.3 Lx.Ben o araca benzin aldığım zaman uzun süre adını unuturdum.Hatta yılda bir kaç kezden öteye gitmezdi.
    Servise götürdüm,ayarlarına baktılar,ama her şey normal dediler.Baktığınız zaman 50/3,7=13,5 Lt benzin,100 Km'de 8,5 Lt Benzin yaksa 158 Km yol gider.(LPG de 9,7 Lt yi tutturduğuma göre %20 LPG fazla yaksa normal).
    Benim 100 TL Lpg ,50 TL benzin yakmam normal mi bu bilgiler ışığında.Hyundai servisi aracın benzin tertibatına bile baktı sorun yok.
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Aracınızda benzin kaçağı yok ise lpg geçiş sıcaklığı 35 dereceye düşürülebilir.Sistemin lpg ile beraber benzin tüketmesi gibi bir durum söz konusu değilidir.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler