+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 307 Benzin Göstergesi Hatası ve Gaz Yeme Sıkıntısı

Question 307 Benzin Göstergesi Hatası ve Gaz Yeme Sıkıntısı

1 Ay Oldu BRC marka lpg taktırdım arabama. Benzin göstergesi hızlı bi şekilde aşağı düştü. yarım depo benzinim vardı şimdi 40 km falan anca gidecek gibi gösteriyor hem yol bilgisayarı hem yakıt göstergesi.... toplasanız 600 km anca yaptım.. aracı gazda kullanıyorum, sadece motor sıcaklığı 40 dereceye gelene ve kendi otomatik gaza geçene kadar benzin harcıyor. zaten rolantide 2 dakika çalıştırıyorum hemen geçiyor gaza... aracım gazla beraber aynı anda benzinde mi yakıyor veya ilk çalışışında çok fazla benzinmi yakıyor anlayamadım.? şehir içi sarfiyatı 225 kr civarı. şehir dışını tam test edemedim.

ayrıca gaz pedalına basışlarımda 1 saniye sonra algılıyor sanki dizel araç gibi. gaza bastıktan 1 sn sonra arac boştayken motor sesi artıyor yada vitesteyken gaz yiyip hareket ediyor diyelim. kalkışlarda zorlanıyorum.

2. viteste 20-30 km hızla giderken gaza basmazken gaz pedalına dokunuşumda araç titriyor. bazen stop ediyor. bunu benzinde yapmıyor.

yardımlarınız için teşekkür ederim.

Cevap: 307 Benzin Göstergesi Hatası ve Gaz Yeme Sıkıntısı

Montaj yetkili bayide mi yapıldı?Bu sorunlar için montajcı firmaya müracaat ettiniz mi?Benzin göstergesi lpg'li Fransız grubu araçlarda düşebilir.Aracınız benzin yakmıyor.Sorun için yetkili bayilerimiz de PSA modülü uygulaması yaptırabilirsiniz.Yetkili bayilerimize müracaat ediniz.

montaj yetkili bayi tarafından yapıldı (adının kötü reklam olmaması için reple admine bildirilmiştir.) 2 defa gösterildi gaz yememe probleminden dolayı kendi kendine ayarlayacağı söylendi. bir defa bilgisayara girdi, bi ayar çekildi.

benzinle göstergesi ile ilgili olarak ilk takıldığında normaldi. ama yol bilgisayarının kalan mesafe ile ilgili kısmı devre dışı kalmıştı. sonra kendiliğinden yol bilgisayarının kalan kilometre kısmı gerigeldi ve hızlı bi şekilde hem yol bilg. da ve benzin göstergesinde düşme yaşandı şu an 40 küsür km yazmakta ve gösterge sıfıra yakın bi durumda. acaba sıfıra düşse araba çalışmaz mı? yolda kalmaktan çekiniyorum

Sıfır'a düşünce tekrar resetleyebilir.Çalışmaması gibi bir durum yoktur.Diğer sıkıntıyı yetkili servise bildiriniz.Aracın kendiliğinden alışması gibi bir durum yoktur.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler