+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BRC li lacettim çok az gaz ama çok fazla benzin tüketiyor!!!!yardım

BRC li lacettim çok az gaz ama çok fazla benzin tüketiyor!!!!yardım

Selamlar. 2009 model Chev lacetti 1.4 (sıralı sistem brc marka lpgli) sahibiyim. Aracımı 1 yıl önce sıfır aldım(lpgli). Şimdi öncelikle yakıt ile ilgili olmak üzere bazı sorunlarım var. Bunlar;
    1- Benzin tüketimi;
    39 ltre gaz ile şehir içinde 450 km yol yaptım. Bana göre çok iyi bir rakam. İşin bu kısmında sorun yok . Ama aynı anda aldığım 50 liralık (13,6 lt) benzin, henüz gaz bitmeden bitti. İlk zamanlar bu kadar fazla benzin tüketmiyordu. Antalyada yaşıyorum, daha önce Ankaradaydım. Ankaranın soğuğunda bu kadar fazla benzin yakmamıştı.
    2- Tekleme; Aracım tekleme yapıyor. Ama lpg de iken, eğer depoda benzin az ise tekleme yapıyor, çeyrek depo benzin varsa yapmıyor.
    Benzinde iken ise ne kadar az olursa olsun hiç tekleme yapmıyor. Araba lpg deyken sanki bir şekilde benzin de atıyormuş gibi geliyor bana. Bir de arabayı çalıştırdığımda çiğ benzin kokusu alıyorum.
    Hem chevrolet servisine hem de brc servisine götürdüm, ölçüm yaptılar. Sonuç: hem lpg hem de benzin tüketimi gayet normalmiş. Sizce sorun ne olabilir? Tavsiyeleriniz nedir? Teşekkür ederim.

Cevap: BRC li lacettim çok az gaz ama çok fazla benzin tüketiyor!!!!yardım

Lpg tüketim değeriniz normal fakat benzin tüketimi için yorum yapamayız çünkü etkileyen bir çok faktör var.Öncelikle yetkili servislere aracınızdaki teklem ile ilgili kontrolleri yaptırmanızı tavsiye ederiz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler