+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ARACIM GAZA GEÇMİYOR

ARACIM GAZA GEÇMİYOR

yetkili servis montajına sahip olmayan aracımda BRC SEQUENT sıralı sistem lpg mevcut.
    yaklaşık bir haftadan beri aracım lpg ye geçmiyor.
    arac içindeki lpg göstergesinin ışıkları yanıyor, motor ısınıncaya kadar benzinde sorunsuz çalışıyor ancak lpg ye geçme aşamasında lpg göstergesindeki kırmızı renk sarıya döndüğü anda araç stop ediyor ve lpg ye geçmiyor. sizce sorunun kaynağı ne olabilir.

Cevap: ARACIM GAZA GEÇMİYOR

elazığdaki yetkili brc bayiniz aracımdaki sıralı sistem hakkında bilgi sahibi olmadığı ve ellerinde yedek parça olmadığı için yetkili servisinize gidemiyorum.
    bu nedenle piyasadaki bir ustaya götürdüm. roleyi değişti. bir kaç saat kadar araç lpg ye geçiş yaptı aracı lpg de kullanabildim. ancak roleyi değişmiş olmama rağmen bir kaç saat sonra tekrar aynı arızayı yaptı.

forum sitenizden hem anında cevap verip hemde doğru teşhis koyduğunuz için gerçekten çok teşekkür ederim. sorun roledeymiş.
    usta ecuyu açıp içindeki roleyi değiştiğini söylemişti. ancak değiştiğini söylediği role aracı lpg de bir kaç saat kullandıktan sonra yeniden aynı arızayı verdi. sizce bu arızanın tekrarlama nedeni ne olabilir ? roleyi yenilemem gerekirse servisinizde role bulmam mümkünmü ?

Bahsettiğimiz role ECU içinde değildir.Genelde lpg tesisatı üzerinde akü civarına yerleştirilir.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler