+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hararet artıyor

Hararet artıyor

Öncelikle konuyu buraya açtıgım için çok özürdiliyorum ama 2a dan çok şey ögrendigim için sorunumun burdan çözülecegini biliyorum 1990 model şahinimin dün yolda giderken fanın çalışmadıgını ve ısının 100 dereceyi geçtigini gördüm..Kaputu açtım fan devreye girmeişti içerde bulunan dügme ile elle müdahale ettim fan devreye girdi..Allahtan ev yakın ve bede aracı o şekilde ısını konturol ederek gereje bıraktım...acama sorun nedir fan neden devreye girmiyor 90 gecinde devreye giriyordu daha düne kadar yardım ederseniz sevinrim saygılar

Cevap: Hararet artıyor

Fan motoru sıkışmış olabilir termostad açmamış olabilir ısı sensörü arızalı olabilir.Bu tip durumlarda kaloriferi sonuna kadar açmakta fayda sağlar.

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fan motoru sıkışmış olabilir termostad açmamış olabilir ısı sensörü arızalı olabilir.Bu tip durumlarda kaloriferi sonuna kadar açmakta fayda sağlar.
    müşür baglantısı oksitlenmiş düzelttim...ŞU an aracım 90 dereceyi ibresi çok aaz geçiyor sonırım 92 ..93 gibi açıyor fan ve 90 derecenin çok az altına yani 89..88 gibi inene kadar çalışıyor normal degilmi bu ..birde aklıma takılan gece farlar ve gösterge açık oldugunda ısı göstergesinde 2 kademe artış oluyor yani ısı 93 çıkınca açıyor fani ben farları kapatınca dügmeden ısı göstergesi 2 kademe düşüyor bu neden araç 90 model elektirikselmi saygılar 2A:OK:

Aracınızın şarj gerilimini ölçtürünüz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler