+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: motorun yolda giderken stop etmesi

motorun yolda giderken stop etmesi

merhabalar;

2003 megane 1 dynamic 82.000 km de brc takılı lpg sistemim var.yaklaşık 42000 kmdir aracımı lpg li kullanmaktayım.%20 meyilli yokuş yukarı ilerlerken (karlı havada)2 defa arac stop ederek yolda kaldım.arac yolda giderken hızım 90 km civarında birden rolanti düşüyor.en cok 100metre gidip kenara kadar ancak yanaşabiliyorum.marşa basıyorum araba çalışıyor gaz verdiğimde rolanti 3000 devire cıkıyor ve hemen arac stop ediyor.10 dakika bekledikten sonra arac normal çalışıp yoluma devam ediyorum.acaba sorunum neden kaynaklanıyor olabilir.ayrıca aracıma sistemi yetkili olmayan bir serviste taktırmıştım.ilk yolda kaldıktan sonra yapılan kontrollerde herhangi bir arıza bulamadılar.
    not : aracın 10.000km benzin ve lpg bakımları yeni yapıldı

Cevap: motorun yolda giderken stop etmesi

Yetkili servis de tekrar kontrol edilmesinde fayda var aracınızın benzin değerleri ile lpg değerlerinin tam olarak örtüşüp örtüşmediği kontrol edilebilir.Sorunun devam etmesi durumunda ateşleme sistemini de kontrol etmenizde fayda var.

Cevap: motorun yolda giderken stop etmesi

aracın hava emişi yazlık ve kışlık moduna bakın. direk soğuk hava emiyosa debriyaja seyir halideyken basınca yapıyor. avansa ayarlarınıda kontrol ettirin

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler