+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg li araclarin kapali garajlara girme yasagi

lpg li araclarin ikinci sinif arac muamelesi gormesi ne kapali otoparklara girisinin yasaklanmasina tepki gosterelim.

Düzenleyen - alperen Tarih: 12/09/2006 15:34:24

Elbette insan kapali garaji varken arabasini kapali garajina koymak ister.
    Karsilastiginiz duruma uzuldum.
    Yoneticinizin korkusunun kendince hakli nedenleri vardir...!!!
    Sanirim bu sorunla ilgili Kapali Yer Sorunu gibi bi baslik vardi. O baslik altinda birkac oneri olmasi lazim.
    Bizlerde araclarimizin alisveris merkezlerinin kapali otoparklarina alinmamasindan sikayet ediyorduk.
    Yalnis hatirlamiyorsam orada, kapali otoparkin YERDEN havalandirilmasi gerekiyordu, LPG havadan agir bir yakit oldugundan, herhangi bir sizinti durumunda yerde toplaniyor.
    Aklima gelen oneri, apartmaninizin kapali otoparkini yerden havalandirmaniz, bunu nasil yapacaksiniz ya da diger apartman sakinlerine nasil duyuracaksiniz..!!! Inanin bende bunu merak ediyorum...!!!
    Umarim isiniz yolunda gider...
    Saygilar...

ilginize tesekkur ederim.  ancak bir kacak durumunda lpg nin agir olmasi nedeniyle yerde toplanmasi vb. gerekceleri baskalarida savunuyor. sizin gorusunuzunde o gerekceler oldugunu biliyorum bu durum sadece bir bahane gibi geliyor bana. bunu gerekce gosternler icin ;
    1- evlerde kullanilan tup gazlar da ayni tehlikeye sahip
    2- evlerde kullanilan dogalgaz da ...
    3- araclarda kullanilan benzinde kacak aninda yere toplanacaktir..
     bunlari yazmamin sebebi konuyu daha fazla tartisma konusu yapip hepimizin kapali otopark sorununun cozulmesini saglamak. lpg li araclarin 2. sinif arac muamelesi gormesini onlemeye yonelik kamuoyu olusturmak
    saygilarimla

Evet insanlarda LPG li araclar konusunda hala bir on yargi var...
    Bende araclarimizin, sizin dediginiz gibi 2. sinif arac muamelesi gormesine uzuluyorum...!!!
    Alisveris merkezleri olsun, sizin gibi kapali otoparkina parkedemeyenler olsun. 
    Bi de bunlarin yaninda, araclarimiz LPG li diye, yetkili servislere alinmama durumumuzda var. 
    (Izmir Bornova Agacli Yoldaki Renault Mais gibi, LPG li araclari alamayacaklarini soyluyorlar...)

Dediginiz gibi, evlerde kullandigimiz tuplerde de bi kacak durumunda, gaz yerde toplanacaktir.
    Hatta hatirlasaniz, eskiden TRTde boyle bi durumda, camlari acip, evi supurmemizi soyleyen, kisa programlar vardi...!!!  O zaman yoneticinizin, guvenlik icin evde tup kullanmamanizi da soylemesi gerekmez mi..!!!

Dogalgaz, havadan hafif bir gaz oldugundan, evlerimizdeki dogalgaz borulari tavan seviyesine dosenmektedir....  Peki evdeki bi dogalgaz kacagini nasil anlayacagiz...!!!

Neyse konumuz LPG  

Kadir Abinin, LPGli araclarin yetkili servislere alinmamasi basligi altinda acmis oldugu bi konu var. Orada bakanligin linki var. Umarim herkes buraya girip, sikayetini belirtir...

ugurcum o tabela, senin bahsettigin sahin icin
    bizim sucumuz ne

bizde arabalarimizin camina,

bu arac kapali otoparka girebilir, cunku uzerinde son sistem lpg kiti vardir mi yazalim

malesef ulkemizde herzaman kurunun yaninda yasta yaniyor

simdi sole bir sorun var burada ki cogu insan son sistem takmis.tesisatlarinda da genel olarak ne kacak var nede baska birsey.ya inanir misiniz gecen gun onumde bi sahin gidiyodu lpg kokusundan burnumun diregi kirildi..oneydi ole yaw.simdi o adam otoparka gitse bende otoparkin icinde sigaramin izmaritini atsam kimbilir neler olur.bende karsiyim otoparklara almamalarina ama sistemim yeni ve kacak olmadigini bildigim icin cekiyom kapalilara.gecen gun unutmusum bile.otoparktan cikarken bi baktim lpg ler giremez diyo.usendim bi daha cikarmaya.geldigimdede hersey yerinde duruyordu.

Ben kapali otoparklara giriyorum ,  kontrollerde de kimse farketmiyor  (simit depo ),  iceride  yakalansam yada bir sorun olsa bir cezasi  varmidir acaba ? 

Slmlar,

konuyla ilgili yaptigim testler sonucunda izmirdeki en guvenli otopark olan Hiltonun otoparkida dahil arabamin sagina soluna altina aynalarla baktiklari halde girip park edebiliyorum. Ancak dikkat ettigim tek konu aracimi sagi solu acik hava sirkulasyonu olan yerlerde kapali parka koymak, hava almayan ve yer altinda alan marketlere ne olmaz ne olmaz deyip koymuyorum.

Bu ulkede muhendislere guvenilmiyormu? 
    Mak muhendisleri bu konuda gercekten yetersizmi? Onlarin onay verdigi araclara neden suphe ile bakiliyor?  Onlar yetersiz iseler baska guvenilir kurumlar bu isleri yapsinlar.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler