+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 0.375 kr yakıyor yardım lütfen!!!!

Lightbulb 0.375 kr yakıyor yardım lütfen!!!!

97 model Doğan S BRC AT90E kit takılı 5 senedir güvenle kullanıyorum şimdiye kadar dönüştürücünün üstündeki bobin dışında arızası olmadı yetkililerde yeterince ilgilendiler sağolsunlar Ama bu olay beni sadece düşündürdü 2 kez denedim. 2 sinde de aynı sonuça vardım Depoyu tam doldurdum 60LT lik ama 48LT doluyo ve 200km yol yaptım gazın fiyatı bulunduğum ilde 2.170TL ( 5 senedir AYGAZ dışında gaz koymadım ) toplamda 75TL lik gaz alıyor bilgisayarlı makineye bağladım ayrıntılı bujilere kadar normal dedi herşeyi normalmiş gaz ayarı yaptıracaktım oda normal dedi mecbur çıktım ordan forum aklıma geldi bir soruyim dedim yetkililer cevaplandırırlar inşallah bana gazı aldığım yeri değiştirmemi söylediler ama ben buna sıcak bakmadım sonunda gene aynı yakacak :confused0024:

Cevap: 0.375 kr yakıyor yardım lütfen!!!!

100 km'de 24 lt lpg tüketimi var bu tüketim değeri ile araçdan performans almanız zor.Performans da bir sorun yok ise gaz kaçağı olabilir.Kontrol ettirniz.

meraba arabam hyundai accent geçen hesapladın şehir içi 225 yaktı normal mi bu rakam

Benzin tüketim değerini bilmediğimiz araç için lpg tüketimi konusunda görüş belirtmek çok sağlıklı olmaz.

performansında bir sorun yok gaza ne kadar basarsan o kadar gidiyor araç ama en kısa zamanda sızdırmazlık için belge veren yerde bir ölcüm yaptıracağım herhalde en sağlıklı bilgiyi orası verir

Cool Cevap: 0.375 kr yakıyor yardım lütfen!!!!

[QUOTE=memati006;24786]performansında bir sorun yok gaza ne kadar basarsan o kadar gidiyor araç ama en kısa zamanda sızdırmazlık için belge veren yerde bir ölcüm yaptıracağım herhalde en sağlıklı bilgiyi orası verir[/QUOT

yetkili bir 2a bayisine gidip gaz kaçak kontrolü yaptırabilirsiniz...:PDT_95:
    :PDT_95:

bulunduğum ilde brc servisi yok ama bugün yeniden ustaya gittim araç giderken birden gaz kesmeye başladı ve istop etti benzinde ustaya kadar gittim gaz ayarı yapmaya çalıştı tam ayarı yapıyor düzeliyor gaza basıp çekince araç istop ediyo bir daha da çalışmıyor biraz uğraşınca çalışıyor en son distribütörün altından bir ayar yaptı hepsi sonda dedi diyafram arzalanmış dedi bir hafta kullan gel bir gaz ayarı yapalım inşallah düzelir dedi

yetkili arkadaşlardan yardım bekliyorum bu sorun doğrumu eğer isterseniz ayrıntılıda yazarım yeter ki sorun çözülsün başka bir konu açmayayım dedim isterseniz yönetici arkadaş uygun yere taşısın konuyu

Bahsettiği diyafram hangisi?

Unhappy Cevap: 0.375 kr yakıyor yardım lütfen!!!!

merhaba brc yetkilileri uzun zamandır vaktimin olmadığından dolayı siteye giremiyorum hatta aracım arıza yaptığımdan beri benzinde biniyorum size şöyle açıklama yapayım;
    ilk olarak araç sabahları ilk çalıştırmam çok zor oluyor hatta akü bitmeye yakın çalışıyor desem yeridir çalıştıktan sonra ayağımı gazda tutuyorum bu süre 1 dak. buluyor daha sonra yola çıkıyorum bu süre içinde motor kendini topluyor ayarlar sonda olduğundan 1500-1600 devirde çalışıyor araç süresi belli olmuyor ama debriyaja bastığımda (ışıklarda falan durmak için veya duraklamak için araçı istop ettirmediğim bir anda) rolanti gene 1500-1600 devirde çalışırken birden 400-500 devire düşüyor araç gaz yemiyor gaza yavaş yavaş basıyorum motor pat pat pat diye çalışıyor birden 2500-3000 devire çıkıyor tam düzeldi diyorum gazdan ayağımı çekiyorum motor tekrar önce 1000 devire düşüyor sonra tekrar 400-500 devire kadar düşüp istop edecek gibi oluyor eğer gaz yerse bu olayı tekrarlıyor ama gaz yemesse istop edip kalıyor bir daha da çalışmıyor
    geçen sene çorumdan gelen aygaz yetkililerine geç çalışma sorununu anlatmıştım onlar diyaframların sıcak ve soğuk suya maruz kaldığını zamanla yıpranarak bu şekilde arızalar meydana getirdiğini söylemişlerdi
    şimdi yaşadığım sorunda diyaframdan olduğunu söyledi burdaki ustalar ve regülatörün değişmesi gerektiğini söylediler ben bu zamana kadar memnundum şimdi ne yapmam lazım eğer diyaframdansa nerden temin ederim bayburtta olduğumdan dolayı bu parcayı burda bulamadım görüştüğüm bazı servislerde regülatörün değişmesi gerektiğini söylesiler ve bana başka markalar önerdiler
    yardımcı olabilirseniz sevinirim

1-Aracınız hava alıyor olabilir
    2-Ateşleme ile ilgili sorun olabilir.
    3-Lpg ayarlarınız çok bozuk olabilir.
    4-Diyaframda delik olabilir.Kontrol ettirniz.
    Malesef perakende satışımız yok size en yakın yetkili servisimiz ile görüşmeniz gerekiyor.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler