+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yakıt ve rolanti sorunu

yakıt ve rolanti sorunu

arkadaşlar 2001 model fiat siena aracım.aracım fabrika çıkışı brc markalı otogaz sistemine sahip...aracımda son zamanlarda gaza geçtiginde rolantide dalgalanma görüyorum.bununla birlikte km de 285 kuruş yakmakata.gazın fiyatı 2.06 iken..ki bunun için benzinle gittigim kmde var..aracımın yakıtı bir türlü bu miktarın altına düşmüyor...
    aracımı çok fazla devirli ve sert kullanmıyorum. gaz ayarı için gittigimde aracın beyninde bir sorun oldugunu belirttiler.
    usta şunu söyledi:ayar yapıyoruz ama kontagı açıp kapattıgımda sanki ayar yapılmamış gibi görünüyor dedi..beyni arızalı bu aracın dedi...

birde araçta yıgılma oluyor ve aracın devirlenmesi-hızlanması geçikmekte.benim sormak istedigim aracın beyninin arızalanması bu sorunlar ortaya çıkartırmı ve yakıt sorunun çözümünü beyni değiştirmekte halledebilirmiyim..forumda bazı başlıkları okudugumda.benim aracım gibi tek noktadan enjeksiyonlu araçların 180kuruş gibi yaktıgını görmekteyim..lütfen bana yardımcı olun sorumu çözmeme yardım edin...
    2a mühendislik mühendilerinin ve otogaz ustalarının yardımlarını bekliyorum..ve diger otogaz kullanan arkadaşların...

Cevap: yakıt ve rolanti sorunu

Bahsettiğiniz sorunları regülatör çıkartabilir. Fakat öncelikle ateşleme sistemi bogaz kelebeği hava filtresi ve lpg ayarlarının kontrol edilmesinde fayda var.Aracınız tek noktadan enjeksiyonlu ayni şartlarda olmak üzere benzinden litre olarak %30 daha fazla lpg tüketebilir.Yakıt hesabınızı benzin tüketiminize göre yapmanızı tavsiye ederiz.Ayrıca aracınızın lpg ayarları mekanik olarak yapılmaktadır bu yüzden kontağı açıp kapatınca ayarın değişmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

slm sevgili arkadaşım araç çok yakıyor ?
    1- aracın beyni aırzalıise LPG devre dışı bırak bir dene benzinde ne kadar yakıyor ?
    2- aracını servis ayarlarken araç durdugu yerde degilde yola çıkacaksın 1inci viteste ayrı bir ayar 2 inci viteste ayrı bir ayar 3 üncü viteste ayrı bir ayar 4 üncü viteste ayrı bir ayar 5 inci viteste ayrı bir ayar her viteste yapılması gerekiyor sevgili arkadaşım .

slm arkasalar benim basit bi ayar yöntemim var. aracıma binerim 2 . vtese geçince gaz pedalını köklerim hiç sorunsuz 5000-5500 d/ dk görüyorsa tamam. nazlanıyosa yakıt kısık 6000 d/dk görüyorsa kısa sürede yakıt fazla.düz yolda denemenizi tavsiye ederim

1400 motor tek nokta enjeksiyonlu brodway marka aracım. 3 ay önce brc taktırdım ama benzinle gazın farkını henüz fark etmiş değilim.(performans hariç tabiki) 30 tl lik gazla 100 km, benzinlede aynı miktarda yakıyordu, napacam bilmiyorum en son söküp atacam sanırım

Tüketim testini nasıl yapıyorsunuz kullandığınız güzergah şehir içi mi?

kullandığım güzergah ş.içi ancak sürekli dur kalk trafiğinde değilim çevre yolunu kullanmaktayım.genelde 90km hızla kullanmaktayım aracımı.En son yaptıgım kontorolde lpg 1.99 iken 20 tl lik gazla 80 km yapabildim.Aracın ateşleme sisteminde herhangi bir sorun yok.Filtre değişimi yapıldı.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler