+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Beyindeki ayar vidaları

Beyindeki ayar vidaları

s.a. foruma yeni üye oldum. sayın yetkili resimdeki numaralı yerlerin adını ve görevlerini açıklamanızı rica edrim. şimdiden teşekkürler.(Brc at90e) beyin modeli.

Cevap: Beyindeki ayar vidaları

1-Rolanti ayarı
    2-Diyafram hareket ayarı.
    3-Üretim sırasında debi testi için kullanılıyor
    4-Regülatör içinde biriken kostik ve yabacı maddenin boşaltılması için kullanılıyor.(Regülatör çok sıcak olmadığı bir zamanda açılarak içerideki kostik ve yabancı maddeler her 10 bin km'de bir boşaltılması gerekiyor)

çok teşekkür ederim .:OK:

Regülatör içinde biriken kostik ve yabacı maddenin boşaltılması işlemini bizlerde yapabilirmiyiz...Her hangi bir sakıncası varmı..Buradan pisligin atılması nasıl oluyor açıklarmısınız saygılar

İlgili yeri açtığımız zaman kendisi boşalacaktır.Drain edilecek ağır hidrokarbonlar ve olefinler çok kötü kokar. Bu nedenle
    araca ve yere boşaltılmamalı.Plastik bir kaba boşaltılıp ağzı bağlanarak çöpe atılırsa iyi olur.

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlgili yeri açtığımız zaman kendisi boşalacaktır.Drain edilecek ağır hidrokarbonlar ve olefinler çok kötü kokar. Bu nedenle
    araca ve yere boşaltılmamalı.Plastik bir kaba boşaltılıp ağzı bağlanarak çöpe atılırsa iyi olur.
    :OK:Çok teşekkür ederim

selamlar karbratöre giden parlak hortum üzerindeki vanadan ne ayarı yapılıyo yardımcı olur musunuz... ve 2 numaralı dyafram hareket ayarı ne işe yarar onun ayarı ne gibi durumlarda gerekir mesela yarım gazdan sonra silkeleme problemi diyafram hareket ayraından mı kaynaklanıyor... şimdiden teşekkürler...

Vakum vasıtası ile alınan yakıt miktarı debisi ayarlanır.2 nolu ayar yeri ise sıktığımız zaman diyaframa baskı artar ve hareketi zorlaşır.düşük devirlerde yeterli yakıt gitmeyebilir.Çok açarsak ani durmalarda veya vites boşda iken viraj dönüşlerinde rolanti dalgalanması olabilir.

yani "Vakum vasıtası ile alınan yakıt miktarı debisi ayarlanır." derken asıl gaz çıkış oranı beyinden ayarlanmıyo mu? sıkıntımı şöyle ifade ececek olursam; aracıma analiz cihazı ile ayar yaptırıyorum co2 oranı standart 0.32 olarak ayar yaptırdım... ancak, lt fiyatı 2.13tl ve 1 lt lpg ile şehir içi sakin kullanımla 7.6 veya 8.2km arasında gidiyo 0.26 - 0.28krş . tabii ki çekişi eskisi gibi iyi değil ve canımı sıkan bir konu var ilk kalkışlarda 1 de ikiye 2 den 3 e alıp gaza basışlarda motor bi bayılıyo yani bu bayılma minik silkelemeler şeklinde... sanki gaz kesilip yeniden gelio bi sn lik bi an içinde... tabii ki köklemiyorum gazi normal kullanımda... mesela 1 de kalkarken debriyaj bırakmadan önce bi "bıt" (patlatma diil) yapıp düzeliyo ayriyeten giderken yarım gazda çekişsiz sanki arkadan biri tutuyomuş gibi ilerliyo... basınca gaza yarıdan sonra pedal sertleşiyo o sertliği aşınca yarım gaza göre daha iyi hızlanıyo... ve bu arada gazı kökleyince ve pedaldaki sertligi aşınca veya parmak ucu giderken aniden kokleyince bi silkeleme oluyo... sanırım bu anlattıklarım lpgnin vakumlanması ile mi alakalı... sürüşteki bu tarz saçmalıklardan ötürü geçen mesajımda sorduğum beyin çıkış hotumundaki vanayı bi kaç mm kadar atım su sorunlar düzeldi artık normal ancak bu kez de doğal olarak sarfiyat kmde 0.370 liraya yükseldi... eski hali normal değerlerdi ancak o halde kullanması tam bir eziyet... nasıl düzelir bu problemim yardımcı olur musunuz... [mixerim tek girişli pamaks... sağolsun faruk bey temin etti] selamlar

cok tesekkurler yararlı bir bilgi:OK:

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler