+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: enjeksiyon zamanı

enjeksiyon zamanı

2000 model opel astra G 1.6 motorlu araç benzin konumundayken tech 2 cihazıyla enjeksiyon zamanı 2.6 mili saniye civarında ölçülürken BRC proğramlama için cihaza bağlandığında 3.5 mili saniye civarında okunuyor.buda yakıt tüketimini etkilerken aynı zamanda oksijen sensörünüde zaman içinde bozuyor. çözümü varmı acaba?

Cevap: enjeksiyon zamanı

Rolanti ve yolda lpg'de benzinde ayni enejeksiyon süresini görecek şekilde ayarlanması durumunda sorun olmaz.

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rolanti ve yolda lpg'de benzinde ayni enejeksiyon süresini görecek şekilde ayarlanması durumunda sorun olmaz.
    zaten sıkıntıda bu söylediğinizde ne rolantide nede yolda BRC programlama cihazı aracın gerçek değerini göremiyor. yüksek görüyor. bu problemi çözemedik.LPG ECU sunu da değiştirdik aynı problem yine var.

Lpg programı benzin enjeksiyon süresini ne görüyor ise lpg'ye geçince de ayni görecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Lpg programı benzin enjeksiyon süresini ne görüyor ise lpg'ye geçince de ayni görecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
    sanırım anlatamıyorum lpg proğramı benzin enjeksiyon süresini OLDUĞUNDAN yüksek görüyor. dolayısıylada YÜKSEK ayarlanıyor

Benzinde lpg programı 3.5 ms okuyor ise lpg'de 3.5 ms olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Benzinde benzin ECU'nun enjeksiyon süresi olan 2.6 ms'yi lpg programı 3.5 ms olarak alğılıyor ise lpg'de de lpg proğramı 3.5 ms olarak ayarlandığı zaman Tech 2 cihazı ile kontrol ettiğinizde araç lpg'de çalışırken yaklaşık 2.6 ms olarak görürsünüz.

Alıntı xmuratalix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım anlatamıyorum lpg proğramı benzin enjeksiyon süresini OLDUĞUNDAN yüksek görüyor. dolayısıylada YÜKSEK ayarlanıyor
    Arkadaşım aynı araçtan bendede vardı ve ayn ı sorundan muzdariptim enjektör sürelerini eşit ayarlıyorsun ama yol bilgisayarında %20 lere varan fark oluşuyordu rolanti ayarını lpg programı 3.10 larda görürken ben lpg ye geçinde 2.80 lere ayarlıyordum araç bi kendine geliyodu üç yıl bu araca bindim ve bunu kimseye anlatamadım foruma yazıyorum enjektör sürelerini eşitledinizse yol bilgisayarında eşit olması gerekten başka cevap alamadım ama sen akılıca davranı tech II ile karşılaştırmışsın ben üç sene uğraştım bunu akıl edemedim şimdiki aracımdada brc var astra h enjeksiyon sürelerini eşitleyince yol bilgisayarında birebir aynı oluyor ...

Benzinde lpg programı 3.5 ms okuyor ise lpg'de 3.5 ms olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Benzinde benzin ECU'nun enjeksiyon süresi olan 2.6 ms'yi lpg proğramı 3.5 ms olarak algılıyor ise lpg'de de lpg programı 3.5 ms olarak ayarlandığı zaman Tech 2 cihazı ile kontrol ettiğinizde araç lpg'de çalışırken yaklaşık 2.6 ms olarak görürsünüz.
    tamam söylediginizi denemedim.dediginiz gibi okuyorsa problem yok.yani 3.5 ayarlandığı halde lpg de çalışırken tech2 2.5 okuyorsa sorun çözülmüş olacak.

Alıntı masalcadısı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım aynı araçtan bendede vardı ve ayn ı sorundan muzdariptim enjektör sürelerini eşit ayarlıyorsun ama yol bilgisayarında %20 lere varan fark oluşuyordu rolanti ayarını lpg programı 3.10 larda görürken ben lpg ye geçinde 2.80 lere ayarlıyordum araç bi kendine geliyodu üç yıl bu araca bindim ve bunu kimseye anlatamadım foruma yazıyorum enjektör sürelerini eşitledinizse yol bilgisayarında eşit olması gerekten başka cevap alamadım ama sen akılıca davranı tech II ile karşılaştırmışsın ben üç sene uğraştım bunu akıl edemedim şimdiki aracımdada brc var astra h enjeksiyon sürelerini eşitleyince yol bilgisayarında birebir aynı oluyor ...
    aynı degerleri nasıl ayarlayabildiniz? nerede kim yapabiliyorsa üşenmeyip yanına gidebilirim. cevabınızı bekliyorum

benim de oksijen sesnsörüm bozuldu bu ayarın mantığı nedir hangi ms değeri hangi değere eşitlenecek her devirde değişen bir sey değil mi ms ler. octavia mpi için hangi cihazdan takip edip yapacağız açıklar mısınız

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler