+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ford Focus kullanicilari

Arkadaslar araba daha yeni lpg sistemi taktirdim. bu konuya araclariniz sehir ici ve sehir disi ne kadar yaktigini yazarsaniz hem beni aydinlatmis olursunuz hemde yakitlarimizi surekli kontrol altinda tutmus oluruz. Simdiden hepinize tesekkurler.

Istanbul icin, ustelik sehirici 0,20YKR iyi rakam. Ben Istanbul trafiginde henuz dogru durust bir olcme yontemi goremiyorum. Acaba siz nasil yapiyorsunuz?

ŞEHIR ICINDE NE YAKTIGIMI BILMIYORUM CUNKI OLCME FIRSATIM OLMADI AMA ŞEHIRLER ARASINDA 14 YKRŞ YAKTIM BENDE SIZ GIBI YENI TAKTIRDIM.IKINCI AYARA GIDESIYEDE BOYLE GIDECEK YAKIT MIKTARI. SEAT GORDOBA 1,6  ARABA BENZINMI YAKIYOR LPG MI HIC FARKETMEDIM.UMARIM HEP OYLE OLUR

ŞUNUDA BELIRTELIM BU TOPIKTE GAZ ISTASYONLARININ GUVENIRLIKLERIDE COK ONEMLI.MESALA BEN ANKARA ISTANBUL OTOYULNDA MOIL ISTASYONUNDAKI MOGAZDAN ALDIM 30 LT GAZ 187 KM GITTI.GEREDE DE SHELL DEN ALDIM 32 LT GAZ 355 KM GITTI .
             DURUM BOYLE OLUNCA ARABAM COK YAKTI DEMEKDE YANLIŞ OLUYOR.BIZ ENIYISINI SATAN ISTASYONLARIDA BURAYA YAZARSAK DAHA FAYDALI OLACAGINI DUŞUNUYORUM.

Bende otomatik 2001 focus var.Aracimda standarttan farkli olarak 17" jantlar var.Sehir icinde 200 binden asagi inemiyorum ne yazikki...

Alinti:
                   ŞEHIR ICINDE NE YAKTIGIMI BILMIYORUM CUNKI OLCME FIRSATIM OLMADI AMA ŞEHIRLER ARASINDA 14 YKRŞ YAKTIM BENDE SIZ GIBI YENI TAKTIRDIM.IKINCI AYARA GIDESIYEDE BOYLE GIDECEK YAKIT MIKTARI. SEAT GORDOBA 1,6  ARABA BENZINMI YAKIYOR LPG MI HIC FARKETMEDIM.UMARIM HEP OYLE OLUR 
    iki istasyon arasinda bu kadar fark olmasi cok anormal.

yeni uye erhan dan herkeze selam.... gecenlerde, lpg sektorunde faaliyet gosteren bir isletmeciden duymustum, bilmenizde fayda buluyorum. mesela en iyisi olarak bildigimiz ve kis aylarinda farkini farkettiren aygaz marka lpg, yapisi itibariyle daha ince oldugundan, yaz aylarinda kisa oranla daha cabuk bitiyor dolayisiyla daha az kilometre yaptiriyormus..........

Otogaz, yaz kis farkli oranlarda propan iceriyor. Propanin buhar basinci ve oktan sayisi daha yuksek. O yuzden yeterli basinci saglayabilmek icin kisin otogaz icerisinde propan miktari %50 ye kadar cikiyor. Ekim-Mart donemlerinde satilacak otogazin -5 derecede 1,5 bar basinc saglayacak karisimda olmasi gerekiyor, Buda ancak %40-%50 propanla mumkun.
    Kalan kisim Butan gazindan olusuyor.
    Aslinda sikinti yaz aylarinda basliyor. Firmalar propani az (cunku bu gaz butana gore daha pahali) gazi otogaz olarak satabiliyorlar.
    Propan her zaman tercih ettigimiz bir gaz. 
    Ancak, yaz-kis oranlar degistikce ayarlarda degisiyor. 

focuscular nerdesiniz???*

Cevap: Ford Focus kullanicilari

2004 ford focus collection var. ilk taktırdığımda 110 ykr yakaken şimidi aynı yolda 125 ykr yakıyor acaba ne oldu anlayamadım. gittim arabanın yağını ve bujilerini değiştirdim yine değişen olmadı. ne yapabilirim yardım lütfen

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler