+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gaza geçer geçmez stop ediyor

gaza geçer geçmez stop ediyor

megane 2001 e 2007 yılında takılı simit brc tüp var aracı çalıştırınca göstergede ışık kırmızıdan turuncuya geçiyor ve yeşile geçer geçmez araç stop ediyor bayburt ta brc servisi olmadığı için buradaki başka servislere gittim onlarda sorunu bilgisayar olmadan çözemeyiz dediler bekleyin belki 1-2 gün içinde kendiliğinden düzelir böyle sorunlarla karşılaşıyoruz dediler ama hala düzelmedi acaba sorun ne olabilir?

Cevap: gaza geçer geçmez stop ediyor

Sorun ilk geçişde mi ortaya çıkıyor yoksa gün içindeki diğer geçişlerde de ortaya çıkıyor mu?

sorun çıktı çıkalı tüpü kullanamıyorum ve her denememde aynı sorunla karşılaşıyorum yeşil ışık yanıyor ve araç stop ediyor.

Sisteminiz Sequent24 modeli ise rolenin kontrol edilmesinde fayda var.

öncelikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum . tüp brc/ Sequent yazıyor ama araya sıkıştılmış Sequent24 mü yazıyor emin değilim eğer sorun roledeysi diğer servislerde bu sorunu çözebilirler mi yoksa trabzona veya erzuruma gitmek zorunda kalacağım

Kontrol ettirniz akü civarında lpg rolesi var ise kaliteli bir role ile değiştirerek kontrol edebilirsiniz.

bugün brc olmayan bir servise gittim roleden arızanın olabileceğini söyledim. usta uğraştı ve sorun olarak gazı devreye sokacak olan yere(tam ismini bilmiyorum kaputu açtığın zaman gazın geldiği ilk yer küçük bir parça) elektrik gelmediğini fark etti ve direk aküden elektrik vererek gazı devreye soktu. Ancak ellerinde program olmadığı için elektriğin neden oraya ulaşamadığını bulamadılar ve aracı şuan yetkili servise gidene kadar aküden direk aldğımız elektrikle çalıştırıyorum.

Aracınızı o şekilde kullanmayınız.Sanırız bahsettiğiniz gaz kesici elektrovalf ve bahsettiğiniz şekilde öndeki ve arkadaki gaz kesicileri sürekli açık demektir.Lpg kontrol ünitesi roleye besleme verdiği zaman role kontakları konum değiştirerek kesicileri açıyor sizin kontrol üniteniz veya rolenizde sorun var.

Haftasonu trabzondaki brc yetkili servisine gittim ve sorun dediğiniz gibi roledeymiş ve roleyi değiştirdiler sorun ortadan kalktı. İlginiz için çok teşekkür ediyorum...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler