+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2003 primera gaz benzin geçiş tekleme ve duman

2003 primera gaz benzin geçiş tekleme ve duman

2003 primerama 12000 km önce brc lpg taktırdım 10500 de filtre değiştirdim bakım yaptırdım 11000 de ise aracın 15000 bakımını yani yağ filtresini yağını hava filtresini değiştirdim(buji yok) işte yaklaşık 700 km sonra araçta benzinden lpg ye geçişte stop etmeye ve yolda giderken geçişte silkeleme yapmaya başladı lpg aldığım yeri değiştirdim sorun geçmedi taktırdığım yere giderken arıza lambası yanmaya başladı tüp bitti benzine geçti ama tekleme yapmaya başladı.bende brc servisi yerine belki sorun başkadır diye nissan servisine gittim bilgisayarda fakir(belkide zengin tam hatırlamıyorum) karışım sinyali verdi ve araç benzinde çalışıyordu.dedilerki brc servisine göster.gittim yine bilgisayara bağladılar yine benzer bir sinyal verdi sanırım ki ve aracı 250 km sırf benzinde süreceksin aracın benzin tüketimi normale dönecek sonra da tüp ayarı yapacagız.bazen lpg taktığımız araçlarda bu tarz sorunlar oluşuyor dediler.araç şu an deli gibi benzin yakıyor (km de 60 krş falan) egzozdan siyah duman atıyor 120 km oldu bir değişiklik yok çekiş yok stop etme ve rolanti değişikliği, oynaklığı var nissan servisinde sadece fakir karışım uyarısı verdi o kadar kafayı yicem!!! (yeni yağ filtresi orjinal değil ve bujiler 15000 km olmuş değişeli)birileri yardımcı olursa çok sevineceğim TEŞEKKÜRLER...

Cevap: 2003 primera gaz benzin geçiş tekleme ve duman

Aracınızın yağ seviyesini kontrol ediniz.Bakım sırasında sensör veya lpg ile ilgili soket çıkartılmış ise doğru olarak takımış mı takılmayan var mı kontrol ettiriniz.Lpg veya benzin tesistında herhangi bir mekanik zorlama oluşmuş mu kontrol ettiriniz.

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızın yağ seviyesini kontrol ediniz.Bakım sırasında sensör veya lpg ile ilgili soket çıkartılmış ise doğru olarak takımış mı takılmayan var mı kontrol ettiriniz.Lpg veya benzin tesistında herhangi bir mekanik zorlama oluşmuş mu kontrol ettiriniz.
    ARACTA YAG SORUNU YOK HAVA AKIM SENSORUNDE SORUN CIKTI BELKI DE DEGISECEK AMA GARİPTİR SU AN KULLANISTA SIKINTI KALMADI BUNDA NE ETKILI OLDU ANLAMADIM CUNKU HAVA AKIM SENSORLERINE BAKMADAN ONCE DE ARAC BI DUZELMISTI SU AN IYI GIBI SIMDI DE KATALIZOR BOSALTMAK GEREK DEDILER LPGLI ARACLARDA KATALIZORU BOSALTMAZSAK ILERIDE PARCALAYIP SORUN TESKIL EDIYORMUS SIZ NE DIYORSUNUZ?

Debimetre arızalı olduğu zaman motor açık çevrim çalışır.Duman atabilir yakıt artar arızalı debimetre ile araca lpg ayarı yapmakda fayda sağlamaz.Lpg'li araçlarda konvektörü boşaltmak gibi bir tavsiye veya öneride bulunmayız.

aracımı nıssan servısıne goturdum ıkı kontroller sonucu 2 tane lpg baglantı sorunu buldular1.sı araca gaza bastıgımda bır ses yapıyordu meger gaz fıltresı aracın bır donanımyla tıtresıme neden oluyormus bırbırıne degdıgı ıcın 2. sı hava sensorunden cıkıs almıslar onun degısmesı gerekıyormus havanın olcumunu etkılıyormus bunları lpg montajını yaptırdıgım bayııden garantı kapsamında duzeltmesını ısteyecegım zıra dıger turlu sorunum yok umarım bu konuda da brc benı mahcup etmez

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler