+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yol bilgisayarı

yol bilgisayarı

öncelikle brc kullanıyorum ve son derece memnunum arabam 2006 focus ghia 115 hp

sorunum ise yol bilgisayarı ve benzin ışığı

aracın benzin ibresi örneğin yarım depo da olmasına rağmen yol bilgisayarının kalan mesafeyi sürekli düsürmesi sonucu benzin ikaz ışığım yanıyor en son 0 a üstükten sonra 80 km diyor ve tekrar düşmeye başlıyor bu arada da benzin ışığı sürekli yanıyor (yeterli benzin olmasına rağmen)
    benzin ışını nasıl söndürebilrirm bi çözümü var mıdır ? teşekkür ederim..
    2006 focus ghia

Cevap: yol bilgisayarı

Benzin göstregesini dikkate alınız araca benzin aldığınız zaman söner fakat gidilebilecek mesafe sıfırlanınca tekrar yanar.

benim sorunum da bu habire benzin ışığının yanması beni rahatsız ediyor bunun çözümü nedir
    ayrıca bir devre şeması vs. varsa alabilirmiyim ben elektronikçiyim kendişm de yapabilirim
    2006 focus ghia

Benzin seviyesini yarım depo civarında tutarak test edermisiniz.

test ettim yskıt oldugu halde yol bılgısayarı gerı sayıyor sonra ısık yanıyor 0 a dusunce tekrar baslıyor bu arada ısık yanmaya devam edıyor tabı 80 ın altına dusunce
    2006 focus ghia

Gidilebilecek mesafe benzin alınmadığı sürece düşmeye devam eder çözümü yok.Benzin seviyesini yarım depo civarında tutarak kullandığınız zaman benzin ışığı yanıyor mu?

benzin ibresinin bir anlamı yok yarım da olsa çeyrek de olsa kalan mesafe 80 in altına ındıkten sonra tekrar benzın alana kadar yanıyor
    2006 focus ghia

Aracınıza PSA modülü uygulanabilir.Aracı her çalıştırdığınızda benzin göstergenizi ve lambasını resetler.PSA modülü uygulamasını yetkili bayilerimiz de yaptırabilirsiniz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler