+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: GAZ ISTASYONLARI...!!

HEPIMIZIN BAŞINA MUTLAKA GELMIŞTIR BAZI ISTASYONDAN ALDIGIMIZ GAZLA BAŞKA BI ISTASYONDAN ALDIGIMIZ GAZA GORE GITTIGIMIZ KM FARKLILIGI.
            BURADA HANGI FIRMADA DAHA DURUST DOLUM YAPILIYOR HANGI FIRMANIN GAZI ILE DAHA AZ VEYA DAHA COK KM YAPILIYOR.
           TOTAL GAZ VE SHELL GAZ DAN ALDIGIM GAZLA YAPTIGIM KM AYNI .IHTIYACA BINAEN MOGAZ ALDIM DIGER FIRMALARDAN ALDIGIM GAZA GORE GITTIGIM KM NIN BAYA BI ALTINDA YOL KATETTIM.
          AYGAZ SUPER BI GAZ AMA, AYGAZ  BAYILERINE GORE SUPERLIK DEGIŞIYOR.KIMI BAYIDEN ALDIGINDA SUPER KIMINDEN BERBAT GAZ CIKIYOR.
           EDINDIGIM BILGILERE GORE GAZ DEPOSUNDAN GAZI DALGIC POMBA ILE TABANCAYA GELIYORSA HAVA BASMA OZELLIGI OLMADIGI,DINOMA ILE CEKILIRSE HAVA BASMA IHTIMALININ YUKSEK OLDUGU YONUNDE ACIKLAMA YAPIYOR BAYILER.BU NEDERECE DOGRUDUR BILEMIYORUM.
           BILGISI OLAN ARKADAŞLAR UMARIM YARDIMCI OLURLAR.

Aygaz da da bayi onemli Kutahya da iki tane aygaz b ayisi var biri gercekten mukmemel digeri ise tam aksine berbat

merhabalar,

ben lpg ile 11000 kmyi neredeyse devimis bir kullanici olarak, en iyisi olmadigini belirtmekle birlikte ege ve akdeniz civarinda en tutarli lpgnin shellde oldugunu belirtmek isterim. behsi gecen farkli istasyonlarda farkli kalite olayini maalesef POda akdenizde cidden yasadim hatta fethiye kas arasindaki rampalarda giderken fistik gibi arabamla anami aglatti ne zaman ki donuste shellden almaya basladim o zaman yolda adam gibi ilerlemek mumkun oldu.

slmlar.

sayin sahin_dag:
         sizin yazdiklariniza aynen katiliyorum bide totali unutmamak gerek.nerden alirsan al total aygaza gore daha iyi gidiyor.tabi durust aygaz satanlar haric.
        gecen yil kemerde po daki aygaz bayiinden aldigim gazla 350 km gittim tankim 60 lt likdi ve en az 600 km yol giden arabam 350 gidince aygazi arayip sikayet ettim.bana dedilerki bugun siz yiriminci kisisiniz sikayet eden. bunu diyorlar ama hic bisey yapmiyorlar bu hafta yine ugradim yine aldim sonuc yine ayni sukurki depo bos oldugu icin sadece 10 ytl lik aldim bitiriseyi burnumdan geldi.
         buraya yazmamdaki amac belki bir yetkili gorurde denetimleri siklastirir.yada ibragaz da oldugu gibi cift anahtar sistemi uygulatir bilgisayrla takip yapar.gaz bitmeye yaklastimi gonderir tankini doldurtur aygazi baska turlu fazla kazanc hirsinin onune gecemezler.
        ibragazda anahtarin biri bayide digerini sofor getiriyor ve ikiside manyetik iki anahtar olmadan vanalari acmak mumkun degil.dolayisiyla baska firmalarin gazini depoya bosaltmakda mumkun olmuyor.

bizim tavsiyemiz araclarimiza lpg.yi mumkun oldugu kadar aygaz veya ipragaz dan almaktir. bir de mumkunse lpg.yi serin havalarda yani aksam uzerleri veya sabah erken saatlerde alinmasini tavsiye ederiz. cunku lpg serin havalarda genlesmedigi icin biraz daha fazla almasini saglar. sicak havalarda ise lpg genlestigi icin litre olarak ayni alir ancak lpg genlestigi icin km olarak daha az mesafede biter.

Merhabalar,

sayin Ventolinin yazdiklarini okuduktan sonra Totali de bir hafta denemeye karar verdim ve bu hafta p.tesi gunu ise giderken Izmir/Kemalpasa/Belkahve gidis yonundeki Totalden 30YTLlik 1.32 litre fiyatiyla 22.7 litre LPG aldim. Sasirtici olan LPG bugun bitti ve 290km yol yapti, hadi arabanin calisma zamani benzin harcamasini da varsayalim 280Kmden fazla gitti. 

Dolayisiyla Totalide denemenizi oneriyorum. Birde yine izmirde olanlar icin yaghanelerde bulunan milangaz 93+ oktandan alirsanizda hemen hemen ayni sonuca rastliyorsunuz.

Saygilarimla.

Aygazin adini kullanarak kalitesiz gaz satan bayileri bilmek ve hatta mumkunse burda onlarin adini vermek daha iyi olur kanisindayim. Enazindan forumu ziyarete giren herkes kimin ne kalite gaz sattigini ogrensin.Aracina ve cebine zarar veren istasyonlara ugramamis olur.  
                  Ama total ve shell de boyle bi durum yoktur diye dusunuyorum nede olsa buyuk firmalar ve adinin zedelenmesine musaade etmezler     

sizin oralarda shell iyi olabilir ama mesela izmitte 5 para etmez.aliyom hemen bitiyo gaz.hile hurdayla calismayan istasyonlari bulana kadar umarim sistem bozulmaz.

Bence Markadan ziyade satan firmanin guvenilirligi Kaysriden Nigde Istikametine giderken Aydoganlar petrol diye (PETLINE) bayisi bir yerden mecburen gaz aldim. Ama Aygaz dan aldigim gaza oranla 10 km fazla gittim.  Firma degil satan onemli. Burda da firmalar bayilerini denetlesin o zaman denilebilinir. Ama Biz Turkler oyle yontemler gelistirmisiz ki adamlar ne yapsin. Adam depoyu iki bolme yaptirmis birinde en iyi kalite gaz var digerinde en adisi. Bayi kontrole geldiginde bir anahtarla iyi gazin oldugu alana gecis yapiyor. Denetici gittikden sonra anahtari eski konuma al kotu gazi kakala gitsin.

bence marka her zaman markadir. ben ayni istasyondan ogleyin aldigim lpgyle 220 km. gittim. baska bir gun aksam aldigim lpgyle 260 km mesafe yol gittim. bence serin havalarda alinan lpg genlesmedigi icin daha fazla mesafe gidilebilir. bu benim deneyimim. deneyebilirsiniz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler