+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 98 Model 1.6 Megane'a neden sıralı sistem bağlanmıyor?

98 Model 1.6 Megane'a neden sıralı sistem bağlanmıyor?

Merhaba arkadaşlar,
    Ben son 1 aydır lpg sistemlerini araaştırıp forumlardan bilgi alıyorum.Fakat dün BRC marka sıralı lpg sistemi taktırmak için ankara da bir ustaya gittim.Aracımın 8 valf'li olduğunu görünce bana sıralı sistemden verim alamıyoruz.Düz sistem takalım dedi.(Karbüratörlü) ve şu açıklamaları bana yaptı.

1-sıralı sistemden farklı olarak,yakıtta düz sistemde %50 değil %45 verim sağlıyacağımı söyledi.
    2-Motor'a delikaçıklmadığını ve motora gelen karbüratör borusuna tek delik açılacağını anlattı.
    3-Düz sistem olduğu için biraz güçden düşme olacağını söyledi.Am ben 100-120 km fazla geçmiyeceğimi söyleyince sorun olmaz dedi.
    4-Benzinle çalışıp motor devri yükselince lpg ye gececeği için motoru'u benzin ile yağladığı için motoru bir nevi koruduğunu bende forumlardan öğrenmiştim.
    5-Fiyatı 550 YTL.Atiker değil İtalyan tmg takalım dedi.BRC nin üzerinde de bu markanın etiketi var.Sanırım o parçayı brc için onlar üretiyor.

Benim merak ettiğim söylenilen verimi alabilir miyim?Düz sistem'in farkları sadece bunlar mı?8 valf li araçlarda sıralı sistem ile neden verim alınamıyor?Kullanan ve bunu yaşayan oldu mu?Ayrıca eğer hiç verim alamazsam ve bu düz sistem'i söktürüp atabiliyorum.Sadece delinen karbüratör borusu yenileniyor.Bu da geri dönüş için bir avantaj değil mi?Fakat sıralı sistemde böyle geri dönüş motora delikleraçıldığı için mümkün değil.

Bana bu konuda yorumlarını,tecrübelerinizi ve önelerilerinizi yazabilirseniz çok sevinirim.
    Teşekkürler

Cevap: 98 Model 1.6 Megane'a neden sıralı sistem bağlanmıyor?

Aracınızın ruhsatın da yazan motor kodu numarası nedir yazarmısınız.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler