Sayin Kadir Bey,

Aracim, 1995 model, Rover 620 SI,  93 kw (131 bg), motor kodu F20Z1…

Sequent 24 takilmasi gerektigini daha once sizden ogrenmistim.

1. Bagaj hacminin azalmamasi ve agirligin gereksiz artmamasi icin simit depo taktirmayi dusunuyorum. Aracimi agirlikli olarak sehir icinde kullanacagimdan, tuketimin de fazla olacagini biliyorum. Bu yuzden en buyuk simit depoyu takmamiz lazim. Ancak; 2-A nin sitesinde aramama ragmen simit depo olculerini bulamadim. En buyuk hacimli simit deponun (Dis) olculerini rica ediyorum. (Bagaj halisinin da hic yukselmesini istemiyorum.)
2. Sizin, Japon araclar icin, ozel kablo (sx-dx sumitomo) bulundugunu soylemenize ragmen, hala daha montajlarin (Japon araclar) kablolar kesilerek yapildigini okumaktayim. Benim aracim da Honda motor ve sitenizde resimleri inceledigimde bahsedilen soketlerle benim aracimdaki soketlerin ayni oldugunu goruyorum. Bu soketlerin kullanilmasi icin ayri bir ucret talebi olacak mi?

3. Araci 14 bin km dir kullaniyorum. Yeni Carbon clean yaptirdim. Motorun durumu oldukca iyi. Simdiye kadar motor ariza isigim hic yanmadi. (Lpg takmaya gelmeden once, buji, buji kablolari ve hava filtresini de degistirecegim.). Malum Rover markasi ile ilgili servis problemi var. Ancak Istanbul da ariza isigini sondurmek icin servis bulmak problem olmayacak olsa bile, Lpg montajindan sonra, ariza isiginin yanmayacagi konusunda ozellikle sizden garanti istiyorum. Pazar gunu haric aracimi her gun zorunlu olarak kullanmak durumundayim. Ariza isigini sondurmek icin, surekli servislerle ugrasacak zamanim olmayacagindan dolayi bu konuyu cok fazla onemsiyorum.

Tesekkur ederim.

Düzenleyen - roverci Tarih: 29/08/2006 18:36:02