+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Selamlar.. peugeot 207 Trendy 90 Bg arabada yakıt...

Selamlar.. peugeot 207 Trendy 90 Bg arabada yakıt...

Öncelikle böyle bi siteyi bizlerin hizmetine sunan 2A Mühendislik yetkililerine sonsuz teşekkürler ederek soruma başlamak istiyorum.. Arabamı alalı 2 hafta oldu ve benzin sarfiyatı beni çok korkuttuğu için dün Aracıma Kütahya Tavşanlıda BRC yetkili servisinde simit gaz taktırdım... Ve bugün 650 km lik bi uzun yol yaptım.. Ve aracıma 3 defa gaz doldurdum yani ilk olarak yola çıkarken tam doldurdum 60 tl lik bi aldım daha sonra 86 km yaptık tan sonra denemek için depoyu tekrar fullettirdim ve 8 litre aldı. 260 km yol yaptıktan sonra tekrar fullettim tankı ve 50 tl lik gaz aldı. Şimdi 170 km yol yaptım ve göstergede 2 ışık yanıyor acaba benim yakıt oranım nasıl normalmi yüksek mi? Saygılarımla... Metin SEMERCİOĞLU...

Cevap: Selamlar.. peugeot 207 Trendy 90 Bg arabada yakıt...

Yakıt verileriniz hatalı karışık ve eksik.Tankı doldurup 200-250 km yol yaptıkdan sonra tekrar doldurup aldığınız lpg'nin litresini kaç km yapmışsanız km değerine bölünüz.Aracınızın sistemlerimiz ile ayni şartlarda olmak üzere benzinden litre olarak %20'den daha fazla lpg tüketmemesi gerekiyor.Yani 100 km'de 10 lt benzin tükettiğiniz şartlarda 12 lt'den daha fazla lpg tüketiminiz olmaması gerekiyor.Saygılar

İlginiz için teşekkürler sayın yetkili... Şimdi Litre fiyatı 1,98 tl den shellgazdan aldım gazı. 50 tl den 25,2 litre aldım. Sonra 256 km yol yaptım. Km de 0,1929 tl yakıyor. Buda uzun yolda. Performans olarak bi şikayetim kesinlikle yok. Ama Yakıt oranı çokmu normal mi?? Bu günde bu mesafeye yaklaşık bi yol yaptım.. Oranlar hemen hemen aynı... Yani 100 km de 19 tl gibi yakıyor uzun yolda.. Saygılarımla...

Bugün gene yol yaptım ve gaz simit tankı hep fulleyerek kontrolleri yaptım şehirler arası yolda 1,95 lira falan yakıyo oranları çarpıp böldükten sonra. Bana biraz fazla gibi geldi.

Çok veya az şeklinde bir görüş belirtmek zor.Ayni şartlarda aracın benzin tüketim değeri önemli kıyaslamayı bu şekilde yapmak en doğrusu.Ayni şartlarda 100 km'de 8,2 lt'den daha düşük benzin tüketim değeriniz var ise lpg için fazla diyebiliriz.Çünkü lpg'de tüketiminiz 100 km'de 9,8 lt gibi bir değer görünüyor.Müsait olduğunuz da yetkili bayimize durumu iletebilirsiniz.Kaçak kontrolü ve ayarları tekrar kontrol edilebilir.

Selamlar Bugün aracımla tekrar bi uzun yolculuk yaptım. Mesafe tam olarak 498 km idi. Yola çıkmadan önce 60 tl ye gaz tankımı doldurdum. 90-105 km/s arası sabit hızlarla 330 km si klima açık olmak üzere yolculuk yaptım ve benzine geçene kadar 415 km mesafe gerçekleştirdim... Bence yakıt oranı süper çünki klımada açıkdı.. Teşekkürler BRC..

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler