+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: nissan primera p12 2003 yakıt tüketimi

nissan primera p12 2003 yakıt tüketimi

arkadaşlar geçenlerde bir arkadaşım hesaplamış 1.6 opel astra 97 ile 45 tl lik otogaz ile 345 km yol gittiğini ve bu ölçümü her uzun yolda yakaladığını söyledi lpg ltre fıyatının 1.98 cıvarı oldugunu dusunursek bu tuketım yaklasık olarak 6.5lt/100 km veya dıger bır deyısle 13 krs/km yapıyor benım aracım da 2003 nıssan prımera yenı kasa p12 1.6 motor fakat ben lpg yi 1.86 dan aldıgım halde uzun yolda 480kmde 85 tl ve uzerınde yakıyor bu da yaklasık 10lt/100 km yada 190krs/km yapıyor yuvarlak hesap yanı arkadasımın yakıty tuketımının hemen hemen 1.5 katı benım ayarlarda mı bır problem var dıye sızlere danısmak ıstedım NE DERSİNİZ SİZİN DEĞERLER NASIL???

Cevap: nissan primera p12 2003 yakıt tüketimi

Ayni tip ayni model bile olsa başka araç ile yakıt tüketimi kıyaslaması çok sağlıklı olmaz.Aracın lpg tüketimini benzin tüketimi ile kıyaslamanız gerek.Litre olarak ayni şartlarda benzinden %20 den daha fazla lpg tüketimi olmaması gerek.Eski mesajlarınızda aracınızın km'de 60 krş yaktığını yazmışsınız.Benzinde tüketimi fazla olan aracın lpg tüketimi de fazla olur.Çünkü lpg ayarları benzin değerleri baz alınarak yapılıyor.Bilginize saygılar.
    http://www.2a-lpg.com/forum/2003-pri...9.html?p=25357

evt benzinde 60 krs gıbı cok yuksek bır yakıt tuketımı vardı ve sımsıyah duman cıkaracak kadar çiğ yakıyordu fakat su an bu sorun gıttı yanı tuketım tam olarak olmasada normale dondü sadece oksıjen sensöründen lpg ıcın alınan cıkısta sorun var su an arıza ısıgı bu yuzden yanıyormus haftasonu bunlara baktırıp degerlerı tekrar olcecegım ve buraya yazacagım ınsallah yardımlarınız ıcın tesekkurler...BASKA PRİMERA KULLANICISI YOKMU

Oksijen sensöründen bağlantı alınması arıza lambasının yanmasına yol açmaz.Ayarıca ilgili bağlantı iptal edilebilir,yani olmazsa olmaz değil bilgi amaçlı bağlanıyor.Saygılar

Merhaba
    Bende 2004 p12 primera kullanıyorum ve yaklaşık 60000km dir BRC'li Şehir içi (çok sıkışık trafik değil. ) yaklaşık 10lt/100km LPG tüketiyorum. Bu güne kadar da LPG yüzünden arıza ışığı yanmadı

Alıntı emb66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Bende 2004 p12 primera kullanıyorum ve yaklaşık 60000km dir BRC'li Şehir içi (çok sıkışık trafik değil. ) yaklaşık 10lt/100km LPG tüketiyorum. Bu güne kadar da LPG yüzünden arıza ışığı yanmadı
    merhaba
    şehir içi iyi o zmn sizin fazla sıkışık trafik ve yokuş yoksa tabi ş arası nasıl peki?bende anlamadım nıye hala yanıyor bu ışık daha gösteremedim ama yakında bir brc servisine gitmeyi düşünüyorum o zmn belli olur heralde 60000 km cok uzun sure masallah.ınsallah bızde goruruz.hıcbır sorun yasamadınızmı?perıyodık bakım dısında bısey yapıyormusunuz ?bırde aracınızın katalızorunu bosalttırdınızmı bu konuda bır yorumunuz varmı?tesekkurler...

Açıkçası şehir dışı ölçüm fazla yapamadım o nedenle doğru bilgi veremem.
    Periyodik bakımı bir kere 10000km de bir de 25000km de yaptırmıştım sürekli eskişehir yolu üzerinde Shell'den aldığım gazın çok temiz olmasından sanırım filtreler tertemiz çıkmıştı. Bir daha yaptırmadım. ama bakım vaktini kaçırmışım sanırım.
    Şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Arabayı sıfır almıştım şimdiye kadar sadece şanzıman sorunu yaşadım. LPG ile ilgili bir sorun olmadı. Konverter da da şu ana kadar bir sorun olmadı ama araba fazla elektronik , katalitik konverteri boşaltmak çok mantıklı gelmiyor. Bi kaç arızasını servis çözemedi ben düzeltmek zorunda kaldım. konverteri boşalttığında kontrol sistemine düzgün müdahele edilebileceğini sanmıyorum

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler