+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: NIHAYET LPG YI TAKTIRIYORUM... USTAYI BULDUM...

Arkadaslar,
    Brc Sequent 24 e karar verdim. Ama, kaliteli montaj yapacak usta konusunda yardima ihtiyacim var.
    Istanbul Avrupa yakasinda montaj isini en iyi yapan usta kimdir?
    Simdi Kadir Bey, servislerin hepsi iyidir, hepsi egitilmis v.s. seklinde aciklamalarda bulunacaktir.
    Varsin guler yuzlu, ilgili, hossohbet, olmasin. Soracagim soruya da cevap vermesin. Yeter ki, isini en iy sekilde yapsin. Usta gibi usta olsun.  Ozellikle Avr yakasinda montaj yaptiran arkadaslardan rica ediyorum.
    Bana iyisi degil; en iyisi lazim...

Düzenleyen - roverci Tarih: 15/09/2006 00:56:09

Avrupa yakasinin hangi bolgesindesiniz.Gaziosmanpasa size yakin ise buyurun gelin goruselim.Ustalik konusunda butun bayilerimiz iddialidir.Her usta en iyisini yapmaya calisir.GURSEL USTA...0212-5632103

Nihayet...
    Uzun incelemelerim sonucunda, kismetse yarin lpg li oluyorum...
    Bugun (14.09.2006) Gaziosmanpasa daki Brc yetkili servisi, Atilim Otomotiv e Gursel Usta ile tanismaya ve sistem hakkinda bilgi almaya gittim...
    Gursel usta ilgili ve bilgili... Lise egitimini motor uzerine yapmis bir kisi. Sanayide cirak olarak baslayip, eski bicak ustalardan degil. Meslek Lisesini bitirdikten sonra bu ise mercedes servisinde baslamis. Anlattiklarindan, ozellikle motor konusunda (teknik anlamda) cok iyi oldugu belli oluyor. O tam bir bir mekanikci...
    Serviste Toyota Raw 4 jip vardi... Emme manifoldu cok bicimsiz oldugu ve bir cok parcayi sokmeden benzin enjektorlerine ulasmak mumkun olmadigi icin, epey bir parca sokulmus durumdaydi.. Amac, lpg hortumlarini benzin enjektorlerine en yakin yere takmak... Her usta bunu maalesef boyle yapmiyor... Boyle yapmasi ustanin isine onem verdiginin gostergesi bence ve adam zaten motorcu kendine de guveniyor...
    Araca silindir tank monte edilmisti. Isciligin cok duzgun oldugunu soylemeliyim. Tek kusur bulamadim. 
    Burdan Kadir Beye bir sitemimi de iletmem gerekiyor.
    Ben 2-A firmasini ilk aradigimda, beni kagithane merkez servise yonlendirmislerdi. Ben Fatih te oturuyorum. Oysa ki bana cok daha yakin olan Gaziosmanpasadaki servise yonlendirmeliydiler. 
    Allah tan hayirlisi. Insallah bir problemle karsilasmadan, montajimizi yapariz ve sorunsuz kullaniriz..
    Bu topicte montajin tum asamalarini detayli olarak anlatacagim. Eger resim cekmek te mumkun olursa buraya koyacagim...

arac bu... 1995 model Rover 620 si...

Edited by - roverci Tarih: 14/09/2006 18:49:07

SORMAZMIYIM. TABIKI SORDUM.
    BIR KERE BU SORUN HER ARACTA YOKMUS. YANI BUTUN ARACLAR SABAHLARI ZOR CALISIYOR DEMEK YANLIS OLUR.
    OZELLIKLE HYUNDAILERDE BU SORUN YASANIYORMUS. SEBEBI DE GERI DONUS SISTEMI ILE YANI BENZIN POMPASIYLA ILGILIYMIS. 
    BU SISTEM 2 CESITMIS. 
    BIRINCISI BENIM ARACIMDAKI GIBI BENZIN RAILINE BENZIN, BIR HORTUMLA GELIYOR. AYRI BIR HORTUMLA GERI DONUYOR. VE BENZIN POMPASI SUREKLI SABIT BASINCTA BENZIN POMPALIYOR. KULLANIM FAZLASI BENZIN, RAILIN DIGER UCUNA BAGLI GERI DONUS BORUSUNDAN DEPOYA BASKA BIR HORTUMLA GERI GONDERILIYOR...YANI SUREKLI BIR DONUSUM VAR. DEPODAKI BENZININ TAMAMI BU DONUSUMDE KULLANILIYOR...
    IKINCISI ISE HYUNDAILERDE KULLANILAN VE SADECE TEK HORTUM OLAN SISTEM..
    BU SISTEMDE GERI DONUS OLAYI TAMAMEN BENZIN DEPOSUNUN ICINDEKI POMPAYA BY PASS EDILMIS BIR HORTUMDAN OLUSUYOR VE KALITESIZMIS... BURADA BENZIN POMPASI SUREKLI BY PASS SISTEMINE YUKLENDIGI ICIN, BY PASS SISTEMI CABUK ARIZALANIP BENZIN KACIRMAYA VE BASINC DUSMESINE SEBEP OLUYORMUS...AYRICA BU TIP YANI TEK HORTUMLU SISTEMLERDE, RAILDEKI BENZIN HIC TAZELENMEDIGI ICIN, YAKIT BORUSUNDA, BENZIN FILTRESINDE VE ENJEKTORLERDE DAHA CABUK RECINELESMEYE SEBEP OLUYORMUS... SUREKLI BENZIN VAR VE AYNI BENZIN SUREKLI RAILDE DURUYOR. DONUSUM YOKMUS...

ARACIM HAKINDAKI DUSUNCEN ICIN TESEKKUR EDERIM.

Alinti:

hayirli olsun diyelim simdiden.
    ustaniza sogukken neden istop ediyor diye sordunuz mu?yada baslarina bole bi vaka gelmis mi?
    aracinizada nazar degmesin...

Edited by - roverci Tarih: 15/09/2006 02:25:10

burada sikayeti olan markalar genelde opel renault ford ve vw kullanicilari.kendi aracim adina soyleyeyim bende geri donus var mesela.

ASLINDA, BU SORUNUN COZUMUNU BEKLESEM MI DIYE DUSUNMUYOR DEGILIM. HER GECEN GUN KAYIP OLUYOR. BEN YINE DE TAKTIRACAGIM. INSALLAH PROBLEM CIKMAZ. AMA CIKARSA ENINDE SONUNDA COZUMU DE BULUNACAKTIR DIYE DUSUNUYORUM.
    BIR DE JAPONLARDA BOYLE BIR OLAY COK NADIR YASANIYORMUS. BENIM ARACIN MOTORU DA JAPON (HONDA) OLDUGU ICIN BIRAZ DA BUNA GUVENIYORUM.

Alinti:
    burada sikayeti olan markalar genelde opel renault ford ve vw kullanicilari.kendi aracim adina soyleyeyim bende geri donus var mesela.

Edited by - roverci Tarih: 15/09/2006 02:49:26

Acaba bu geri donus sistemi bende nasil merak ettim walla LPG taktiracgim ve sorun yasamak istemedigim icin, Fiat Stilo 1.6 16V

hayirli olsun diyelim simdiden.
    ustaniza sogukken neden istop ediyor diye sordunuz mu?yada baslarina bole bi vaka gelmis mi?
    aracinizada nazar degmesin...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler