+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dista stepnesi olan araca lpg tanki takilir mi?

Forumunuza yeni katildim.Boyle bi platformda bilgi paylasimini saglayan herekese tesekkurler.
    Benim Toyota Corolla VERSO 1,6 benzinli 2005 model aracim var ve LPG taktirmaya karar verdim.
    Bu noktada bi kac onemli sorum var yardimci olursaniz cok menun olurum.

1)Aracin stepnesi disarida oldugu icin trodial LPG tankini disari monte edebiliyor muyuz.Cunku aracin bagajinda sonradan acilabilen 2 koltuk daha var.Yani tek ihtimal LPG tankini bagaj haricinde bir yere yerestirmek olacak.Eger yerlestirilebiliyorsa bunun bir handikapi olur mu (guvenlik yada teknik sebepler)

2) Bu marka araca uygulanan Sirali Sistem LPG donusumu hic yapildi mi?Yapildiysa hangi servis yaptiysa onerirseniz cok memnun olurum.

Simdiden ilginiz icin cok tesekkur ederim.

Cevap: Dista stepnesi olan araca lpg tanki takilir mi?

sevgili hasankes benimde aynı sorunum var benim aracımda peugeot 307 sw halen araştırma içerisindeyim. bir ara 2a müh sayfasında dıştan takılan muhafazalı simit depo resmi görmüştüm ancak şimdi bulamıyorum ilgili arkadaşlardan yardım istedim cevap gelirse sizinlede paylaşırım aynı şekilde sizdende bilgi gelirse sevinirim selamlar

Benim arazi aracımın stepnesi arka alttadır. Ben dış muhafazalı simit tank kullanıyorum. Dış muhafazayı takabilmek için 45 litre tanka razı oldum. Onay için yerden belli bir yükseklikte olması gerekiyor diye anlatmışlardı ki benim aracım yerden yüksek. Ancak binek otomobillerde bu mesafe çok az. Bu onay meselesinde neye bakıldığını kesin olarak bilen birisi vardır eminimki.

307 zafira gibi birçokaraca dıştanmuhafazalısimittankmontajımız vardır prosüdüre uygun takıldığı sürece birsorunyok

Alıntı KLL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim arazi aracımın stepnesi arka alttadır. Ben dış muhafazalı simit tank kullanıyorum. Dış muhafazayı takabilmek için 45 litre tanka razı oldum. Onay için yerden belli bir yükseklikte olması gerekiyor diye anlatmışlardı ki benim aracım yerden yüksek. Ancak binek otomobillerde bu mesafe çok az. Bu onay meselesinde neye bakıldığını kesin olarak bilen birisi vardır eminimki.
    ARACINIZIN MARKASINIDA BELİRTİRSENİZ DAHA NET BİLGİ ALABİLİRSİNİZ

Alıntı faruk sevgili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ARACINIZIN MARKASINIDA BELİRTİRSENİZ DAHA NET BİLGİ ALABİLİRSİNİZ
    ben zaten LPG kullanıyorum. Dışarıdaki tankımla birlikte onay sorunu yaşamadım. Sanırım yazım eksik olmuş Bilmediğim şey yüksekliğe bakılarakmı onay verildiği.

Sayın 2A Yetkilileri ve

Sayın Yetkililer ve Değerli arkadaşlar
    Benim aracım Suzuki Vitara 1,6jlx wagon. Şu ana kadar lpg taktırmayışımın sebeplerinden birisi de tank meselesi.
    Şöyle ki aracımın bagajı küçük ve stepne dışarıda, aksine benim de işim gereği bagaja ihtiyacım var.
    Lpg montajı yapan birkaç yer, bagaj dışına lpg tankı montajının yasal olarak mümkün olmadığını söyledi.
    Aracın bagaj bölümünün altını da tamamen benzin deposu kaplıyor.
    Bu şartlarda mesela benzin deposu küçültülerek lpg tankı bagağ altına monte edilebilir mi?
    Veya piyasada bilineneler dışında gerekirse yurtdışından getirtilerek çok küçük bir tank bulunup bagaj içine yerleştirilebilir mi?

Dıştan tank'da yerden 20 cm yükseklik olduğu sürece herhangi bir yasal engel yoktur.Aracınıza 30 lt silindir tank montajı yapılabilir.İyi çalışmalar

Tayfun Sözer.Yeni katılmcı.Emekli Bankacı.Feroza 1994 SE.Herkese Merhaba.Sevgiler

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler