+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2007 Honda İ-Vtec Otomatik Lpg dönüşümü

Exclamation 2007 Honda İ-Vtec Otomatik Lpg dönüşümü

Merhabalar..Bir kaç gündür sitenizdeki Lpg dönüşümleri hakkındaki formları okudum BRC marka LPG dönüşüm sistemini övgüyle bahsediyorlar.Başka Form sitelerine bakmadım ama BRC markasının iyi bir marka olduğunu ancak pahalı olduğunu duymuştum.Neyse benim sorum şu; Ben 2007 Model Honda Civic Elegant Otomatik aldım. Aldığım kişi şehir içinde 500 Km,Şehir dışında ise 700Km ye kadar yol gittiğini söyledi.Bende depomu 150 Tl ye fulledim ve denemeye başladım. Şuan depom Çeyrek deponun biraz üstünde yarıya yakın yani.Araç Şuan 280 Kmde.Benim tahminim 400 Km yi zor bulur..Acaba araç otomatik olduğu içinmi fazla yakıyor bilmiyorum.Aslında seri kalkışlar ve ani hızlanmalar yapmadım.Bundan önceki aracımda 2001 Honda civic di ona KME taktırdım evet benzine göre karlı.Ancak ayar için yaklaşık olarak 4-5 kez gidip geldim.İlk baştan bana Aygazdan başka gaz almayınız dediler sonra bazı şikayetlerden sonra gittiğimde aygaz almayın yani katkısız gaz alın dediler.Araçda performans düşüyor, sanki araba çok bağırıyor ve kerkme (yani gazı bıraktığınızda veya gaza tekrar yükendiğiniz araç tekliyor gibi) yapıyor.Buji kablosundan veya bujilerden dediler. İşde ben şimdi yeni 2007 honda civic i-vtec otomatik e LPG taktırmak istiyorum umarım sorularıma cevap verirsiniz.. Diğer arkadaşlarında cevap vermesinden memnuniyet duyarım.

1. BRC marka MY-07'yi önerirmisiniz..Mersin'de taktırabilecğim işçiliği iyi ve BRC bayii olan usta varmı ? Fiyatı nedir ?

2. Araçta çekiş ile ilgili bir problem çıkarmı yada üst devirlerde gaz kesikliği gibi problemler olurmu ?

3. Arıza lambası yanarmı ?

4. Otomatik vitesle ilgili bir sorun olurmu ? Vites geçişlerinde sorun yaşarmıyım ?(Arkadaşımın Toyota Otomatik Versosu vardı Atiker taktırdı daha sonra şanzıman ışığı yandı ve araç zaman zaman kendini boşa alıyordu, spot edip tekrar çalıştırdığında vitese geçiyordu,Arızası Adaptasyon yapılması gerekiyormuş) Benim aracımdada böyle bir sorun olma ihtimali nedir ?

5 .Performansda düşüş olurmu ?

6. Simit tankı tercih edermisiniz ?

7. 32 Lik bir Gaz tankıyla yaklaşık olarak kaç Km yol gider ? (Km olarak yazarsanız sevirim)

8. Aracımın garantisi devam etmektedir ? Aslında bundan dolayıda biraz düşünceliyim çünkü taktırdığımda aracımın motor garantisi bitecek sanırım.Bilmem belki komple garanti dışınada alabilirler. İlginiz için şimdiden herkeze çok minnettarım..

Cevap: 2007 Honda İ-Vtec Otomatik Lpg dönüşümü

1-Aracınıza MY-07 modeli uygulanacak,maliyet ve ödeme seçenekleri için yetkili bayilerimiz ile görüşmeniz gerekiyor.
    2-Sistemlerimiz ile bahsettiğiniz sorunları yaşamazsınız.
    3-Lpg kaynaklı olarak arıza lambanız yanmayacaktır.
    4-Lpg kaynaklı şanzuman sıkıntısı yaşamazsınız.
    5-Hissedilebilecek bir kayıp yaşamazsınız.
    6-Tank tercihini yetkili bayilerimiz ile karar verebilirsiniz.
    7-Litre olarak benzinden ayni şartlarda max.%15-20 daha fazla lpg tüketiminiz olur bu duruma göre menzilinizi hesaplayabilirsiniz.Saygılar
    http://www.brcnerede.com

İlginiz için çok teşekkürler..En azından bir bayi ismi önerseydiniz daha memnun olacaktım çünkü ustalık önemli..Saygıyla esen kalın..

Bahsettiğiniz şekilde bir yönlendirmeye gerek görmüyoruz.Bayilerimiz gerekli eğitimleri almışlardır.Saygılar

Yeni kasa Honda Civic 2007 otomatik..Lpg takdıran arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum...

bendede otomatik 2007 elegance var 2 ay önce brc my-07 sistem taktırttım.. aracım km de 260 ykr yakıyor şehir içi şehirler arası ölçmedim, simit 32lt tank ile 250km ortamala şehir içi yakıyorum ama biraz performanslı kulanıyorum (araçta en ufak bir değişim görmedim)

Sayın yönetici kardeşim sizde biliyorsunuzki Ustalık çok önemli bu işde..Mersinde (İsim vermek istemiyorum) yetkili bir servisinizde yapılan bir aracın lpg montajına baktım Ankarada yapılan başka bir yetkilki servisinizin montajında aracın lpg li olduğu bile anlaşılmıyor nerdeyse yani montaj süper..Birde mersindeki yapılan montaja baktım uydurma OLMUŞ....Siz diyorsunuzki tüm yetkili servislerimiz itinayla işlerini yapar..Ama işde öyle değil..Anlıcanız ustalık çok önemli sizden Mersinde işin ehlisi isim istiyorum..Bakalım kaçamak cevapmı vereceksiniz yoksa işin ehlisi bumu diceksiniz..

Size uygun yetkili bayilerimize müracaat edebilirsiniz.Saygılar
    http://www.brcnerede.com

Brc My 07 pipolu taktırdım hiç bir sorun yok..Harika.Şiddetle öneriyorum..Teşekkürler Brc..

BİR TÜRLÜ CEVAP ALAMIYORUM ;
    2011 HONDA civic 1,6 Düz sanzuma aracım war.
    BRC taktırmayı düşünüyorum BRC nin hangis sistemini hangi kitini taktırmalıyım sorunsuz bişey olması için. Burda aynı soruyu soranlara klasik """ ARACINIZA UYUM SAĞLAYACAK EN UYUMLU LPG KİTİ BRC MY 07 DİR ÇÜNKÜ ARAÇ ECU DEGERLERİNİ KENDİ ECU SUNE BİREBİR KOPYALAYAN PLUG DRİVE SİSTEMİ İLE ZENGİN FAKİR YAKIT KARISIMI YAPMAYAN VE ARIZA LAMBASI YAKMAYAN MONTAJLARINI YAPARAK BUNU BİZZAT MEMNUN MÜŞTERİLERİMİZDEN DUYARAK BURAYA AKSETTİRDİĞİM BIR LPG KİTİDİR SAYGILARIMLA... """" cevabı veriliyor. Ancak BRC nin bii çok kiti war . my 7 my 10 my 11 vs vs. mesela diğer forumlarda my 11 i öneriyolar. Bende sizin en güvenilir bilgiler vereceğinizi düşünerek. sizce hangis sistemi taktırmalıyım !

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler