+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Benzinden Gaza Geçişte Stop Etme

Benzinden Gaza Geçişte Stop Etme

1997 model Bmv 520 aracım var.
    Brc sequent 56 sıralı sistem gaz mevcut.
    Aracım gazda çalışırken vitesi boşa aldığımda rolanti 10 un altına düştüğünde stop ediyordu.( Benzinde çalışırken stop etmiyor)
    Gaz sistemine BRC servisinde bakım yaptırdım. Servis elemanı gaz sisteminde problem olmadığını Boğaz çıkış kelebeğinde sorun olabileceğini ve temizlenmesi derektiğini belirtti.
    Bogaz kelebeğini temizlettim arabanın mekanik ve motor aksamının çalışmasında bir sıkıntı yok rolanti sabit.
    Aracım şuan benzinden gaza geçer geçmez stop ediyor. Yada bir süre hareket ettikten sonra düşük devirde silkeleme yapıp düzeliyor yada direk stop ediyor.
    Benzinde çalışırken herhangibir silkeleme yada stop etme durumu yok.
    Sizce aracımın sorunu ne olabilir?

Cevap: Benzinden Gaza Geçişte Stop Etme

Önce aracınızın gaz basıncı düşürülerek tekrar proğramlanabilir.Duruma göre daha sonra ateşleme sistemi kontrol edilebilir.Durumu yetkili servislerimize iletebilirsiniz.Saygılar

Servise gittim. Bu model arabalarda kloy kalay program yüklenecek bir durum olmadığını..
    Problemin deponun içindeki gazdan kaynaklanabileceğini Gaz istasyonunu değiştirmemi ve deponun içindeki gazı bitirdikten sonra farklı istasyondan gaz almamı önerdi ve şu sıralar buna benzer sorun larında çoğaldığını ekledi..
    Tankın içindeki gaz araçta bazır sesi geldikten sonra benzine geçtiğinde tamamen bitmiş midir? Depodaki gazı tamamen sıfırlamak için gazı bitirmeden izleyeceğimiz yol varmı?

Aracımda kendi yaptığım konrteollerde 50lt takın üzerinde gaz çıkış kısmının olduğu noktada + 10 - girişleri olan manyetik röleye benzeyen (kırmızı pvc kaplı) cihazın soketleri +,- giriş uçlarını yerinde hareket ettirerek tekrar oturuttum. Ve bu rolenin ısındığını gözlemledim.

Bu roledeki ısınma normal mi?
    Aracın gazda çalışırken boşta yada gaz verir pozisyonda stop etmesi bu yüzden de olabilirmi?

Tank üzerinde yapmış olduğunuz kontroller normal durum stop olayının tesbit ettiğiniz durum ile ilgisi yoktur.Sesli uyarı vererek benzine geçmiş araçda 2-3 lt lpg vardır.Bitmiş kabul edebiliriz.Saygılar

SELAMLAR 3 18 İS 140 HP ARACIM VAR ÜZERİNDE E GAS TAKILI PROGRMI TAMAM DİYOR USTA FAKAT ARACIM YÜKTE GAZ YEMİYOR MESELA ANKARA CİNNAHTA ÇIKAMADIM BENZİNE ALDIĞIMDA ARAÇ RESMEN ROKETLEDİ ARACA LPG FAZLAMI GELİYOR YOKSA YETERSİZMİ GELİYOR ENJEKTÖRLERİM EKO GAS TEŞEKKÜRLER

Yazdığınız şartlarda aracınızın arıza kayıdı yapması gerekir arıza koduna göre hareket etmek gerekir.Saygılar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdığınız şartlarda aracınızın arıza kayıdı yapması gerekir arıza koduna göre hareket etmek gerekir.Saygılar
    teşekkür ederim hocamda bilgisayara bağlayarakmı yapmak gerekiyor öyle ise 50 sefer yaptılar yandık yani.
    acizane benim tahminim basınç ayarı ve enjektör ayarı gerekiyor gibi işte gibisi var regilatörden enjektöre gaz girişini ve enjektörün emme manifoltuna püskürtme oranını illa e gasın programı ilemi yapılması gerekiyor yoksa gaz girişini çıkışını başka bir şekilde ölçmek mümkünmü en son sait ustada bağladılar araç benzinde nasıl çalışıyorsa lpg dede aynı rölantide tabiki bu ordan ayrıldım yüke gelince aynı yığılma ve teklemeyi yaptı bende kendim enjektörleri kıstımmı açtımmı bilmiyorum sağ tarafa yarım daire çevirdim nispeten düzeldi gibi reglatörden fazlamı gaz geliyor acaba neden böyle düşünüyorum derseniz şöyleki!!!!

aracımı fulledim kötü gaz almışım demekki opete uğradım ordaki pompacıya dedimki gazı tamamen boşaltıp aygaz almak istiyorum yapma abi dedi ve regilatörden ayar yaptı sıktımı açtımı bilmiyorum o kötü gazı normal bir şekilde yaktı aracım bu yüzden regilatörle enjektör arasında gidip geliyorum bu ikisinin ayarını sizin yetkili servislerinizde ayarlayamazlarmı bu değerleri normalleştirdikten sonra programa bağlatsam diyorum teşekkür eder saygılar sunuyorum

Bahsettiğiniz kontroller ilgili markanın lpg propramı ile yapılması gerek yani rügülatörde enjektörlerde sorun var mı değerler benzin değerleri ile örtüşüyor mu hepsi lpg proğramında kontrol edilebilir ilgili markanın özellikle lpg proğramına hakim bir yetekili servis bulmanız gerekiyor.Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler