+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 207 hararet gösterge sorunu

207 hararet gösterge sorunu

207 ime 3 ay önce lpg dönüşümü yaptırdım arabayı dönüşüm firmsından aldıktan sonra 10 km bile ypmamıştım yokuş aşagı inerken hararetin asgı indiğini gordum sonra gaza basınca hararet normale geldi ve sonra hava cok sogukken hararet bır asagı bır yukarı cıkıyordu.servise gittigımde motor yagına su karıstıgını soyledıler ve tum segman ve contaları degıstırdıler 1000 km sonra gelin dediler ben aracı aldım kullanıyorum ve sorun havalar su an sıcak oldugundan pek bellı aolmuyor ama sorun devam edıyor bugun 1000 km için yine goturdum ve bana yıne problemın kapak contasından yag kacırdıgını soylediler
    ben lgp nın bu kadar kısa surede conta yakabılceğini ınanmıyorum lutfen problem hakkında yardımcı olurmusunuz bana problemın beyınden kaynakalı gıbı geliyor
    lutfen yardım
    aracım 27000 km de
    iyi gunler

Cevap: 207 hararet gösterge sorunu

Dönüşüm yapılan lpg kitinin marka model bilgileri nedir?Şu anda tam olarak sorun ne?Rampa aşağı giderken ısı göstergeniz olması gerekenden daha aşağı doğru gidiyor mu?

marka stafenelli
    aracım yokus asagı rolantide inerken mesela 90 derecedeyse 80 dereceye dusuyor sonra vitesi dusurup deviri arttırınca ısı artıyor

Lpg regülatörü su bağlantısı seri yapılmış olabilir.Yani regülaröre motor suyu bir su hattı üzerinden giriyor ve regülatörden çıkşı ayni hat üzerinden devam ediyor mu kontrol ettiriniz.

eğer böyleyse motora su karışma ihtimali varmıdır
    doğrusu nasıl olmalıdır
    yoksa tamamen sensorlermi yanlış algılıyor
    ilginiz için çok teşekkurler
    saygılarımla

HARARET GÖSTERGESİ BAZEN YOKUS ÇIKARKEN 96-97 DERECEYE ÇIKYOR SONRA DUZELİYOR

Su seviyesini motor soğuk olduğu zaman bir kaç gün ara ile kontrol ediniz.Kaçak veya karışma var ise eksilme olacaktır.

MOTOR SUYUNU KONTROL ETTİM 2 3 GUN MOTOR SOGUK İKEN HİÇBİR AZALMA YOK AMA REGÜLATOR BAGLANTIM SERİ OLARAK YAPILMIS
    MOTORUN HARARET GOSTERGESİNİ BU ETKİLERMİ

Seri bağlantıda soğutma suyu debisi düşebilir,montajcı firmadan regülatörün paralel bağlanmasını talep ediniz.Saygılar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seri bağlantıda soğutma suyu debisi düşebilir,montajcı firmadan regülatörün paralel bağlanmasını talep ediniz.Saygılar
    Merhaba
    muhtemelen sorun hocamın dediği gibi seri bağlantıdan gözüküyor.ancak kontrol ettirmenizi istediğim bir kısım daha var motor suyu termostadı bozuk olabilir sürekli açık olduğundan motoru sürekli soğutur ve araç hızlandığında motor ısısı düşer.sizde yokuş aşağı giderken araç rolantide olduğundan motor ısısı düşüyor olabilir tabiki ilk yapılacak olan sayın hocamın önerdiği paralel bağlantı.saygılar...:PDT_95:
    :PDT_95:

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler