+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: benzin problemi

benzin problemi

arkadaslar bırsey sormak ıstıyorum benım arac tempra 97 sx karburatorlu lpg de hersey normal ama benzıne gectıgımde araba rolentıde durmuyo stop edıyor ve jıkleyı cekıp rolentıyı ayarladıgımda yolda gıderken dusuk gazda gıttıgımde araba teklıyor yanı 2500 3000 devırın altına dustugumde arac teklıyor sebebı ne olabılır oysakı lpg de hıc bır problem yok..

Cevap: benzin problemi

Uzun süre LPG ile kullanıp benzine geçtiğinizde kuruyan benzin boruları, otomatik, filtre, vs. parçaların alışması sırasında teklemeler olabiliyor. Bir süre benzinde kullandığınızda alışacağını tahmin ediyorum. Eğer alışmazsa yeniden rölanti ayarı yaptırılabilir.

yaklasık olarak 30 km den fazla yol yaptım ama yınede deyısen bırsey yok ınş duzelır acaba dıyorum karbırator uzerındekı rolentı ayarından rolentıyı ayarlasam gaz ayarı bozulurmu yada karbırator bır yerden hava alıyosa bu problem gazdada olmazmı..

Alıntı oguz_as29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaklasık olarak 30 km den fazla yol yaptım ama yınede deyısen bırsey yok ınş duzelır acaba dıyorum karbırator uzerındekı rolentı ayarından rolentıyı ayarlasam gaz ayarı bozulurmu yada karbırator bır yerden hava alıyosa bu problem gazdada olmazmı..
    Tempra karbüratörleriyle ilgili bir ayrıntı hatırladım. Aslında kantarcı usta daha iyi bir cevap verebilirdi. Cut-off devresi arızalı olduğunda rölantide sıkıntı çıkarır. Tekleme sorunu olduğu için bu konuda kesin konuşamıyorum.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler