+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İlk Çalıştırma ve bazen de yolda gaz kesiyor?

İlk Çalıştırma ve bazen de yolda gaz kesiyor?

Merhabalar,

1 yıldır uğraşıyorum fakat sorunun gaz sisteminden mi yoksa aracın kendinden mi olduğunu çözemedim. Gazcıya gittim araçta sorun var deyip başından savdı. Servise gittim bazı parçalar değişti hala düzelmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

99 Model Focus aracımda 2008 yılı temmuz ayında BRC sistem taktırdım. Ve son 1 yıldır aracımda hareket halinde iken başlayan gaz kesme problemi çalıştırırken 20-30 defa marştan sonra aracın çalışmasına kadar vardı.

Aracı 1 saat beklettiğimde veya sabahki çalıştırmalarda kontağı çeviriyorum araç çalışıyor fakat 2-3 saniye sonra arka taratfa tüpten geldiğini tespit ettiğim tık sesinden sonra araç stop ediyor. Tekrar çalıştırıyorum aynı şekilde tık sesi geliyor ve stop ediyor. Yani stop etmesine sebep olan şey sanki o tık sesi. Ve sanırım o tık sesi multivalf denilen şeyden geliyor.

Tespitlerime devam edeyim, aracı benzine alıp sonra kontağı açıyorum yine aynı şekilde 2-3 saniye çalışıyor bu sefer o ses gelmeden stop ediyor.

Buraya kadar olan bölümde aracın kendinde bi sorun varmış gibi duruyor.

Bu 20-30 denemeden sonra araç eğer o tık sesinden sonra stop etmezse çalışıyor ve stop etmiyor. Araç çalıştıktan sonra benzine alıyorum yine aynı şekilde çalışmaya devam ediyor. Problem düzeliyor.

Bazen de bu gaz kesme olayını yolda iken yapıyor ve ben de uzun süredir bu olayla karşılaştığım için çözümü hareket halinde iken kontak kapa aç yaparak buldum. O zaman araç gaz yemeye devam ediyor. Aksi halde devir iyice düşüyor ve sonunda da stop ediyor.

Kendi yorumum;
    Multivalf gaz akışını kesiyor ama madem gaz akışı kesiliyor aracın kendini benzine atıp çalışmaya devam etmesi gerekmiyor mu?

Direkt benzinde çalıştığında da stop ediyor ama eğer başarılı bi şekilde gaza geçilirse benzine aldığımda da araç çalışmaya devam ediyor?

Aklıma gelen şey brc beyni , mutivalf ya da geçiş anahtarı bozuk olabilir mi ?

Bu sorun adına aracı servise götürdüğümde arıza kaydında ateşleme problemi yazıyodu sadece onun için de bobin ve bujileri değiştik sorun hala aynı ?

Ve bir soru da araçtaki gaz sistemini sökmeden komple devre dışı bırakmak mümkün müdür ve masraflı mıdır ? En azından sorunun kesin kaynağını bulmak adına başvuracağım son yol bu gibi duruyor.

Olmadık yerlerde bazen sollamalarda gaz kesiyor, 1 yıldır uğraşıyorum aracımdan soğudum, lütfen yardımcı olun.

Cevap: İlk Çalıştırma ve bazen de yolda gaz kesiyor?

1-Sabahları 2-3 sn sonra valf sesi sesi geliyor ise regülatör ısı sensörü hatalı ısı değeri okuduğu için araç gereğinden erken lpg'ye geçiş yapıyor ve stop ediyor.
    2-Lpg enjektörlerinden açık kalan olabilir valf açtığı zaman veya yolda giderken gereğinden fazla yakıt gittiği için araç stop veya tekleme yapabilir.
    3-Lpg sistemi anahtarını benzin konumuna alarak aracınızı 2-3 gün benzinde kullanıp aracın durumunu test edermisiniz.
    4-Bize montaj yapan bayi,müracaat ettiğiniz bayi ve araç plakasını yazarmısınız sistemimizden montajcının yetkili durumunu ve ürün bilgilerini kontrol etmek isteriz.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler