+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siena LPG ' de Rolanti ve Stop Etme Sorunu

Siena LPG ' de Rolanti ve Stop Etme Sorunu

Selam ! Ben de şu an o sorun mevcut. 1.4 Sienam benzinde sorun yok ancak LPG de yavaşlayınca ( durmak veya dönüş yapmak için ) MOTOR STOP ediyor . Şu aşamadayım ;

1 ) Gaz ayarı yaptırdım , 1-2 gün sonra yine aynı hatayı yapıyor

2 ) Yine STOP ederse ROLANTİ MOTORU ve Gaz Kelebeğini temizlet dediler , 40 TL verdim temizlettim ! Gittim yeniden GAZ ayarı yaptırdım YİNE Stop ediyor

Şimdi sendeki gibi Ya BEYİN den Ya da Bujilerden mi diye düşünüyorum ... BUJİ olsa benzinde de yapar ...

bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan ve yöneticilerimizden yardım bekliyorum !

Cevap: Siena LPG ' de Rolanti ve Stop Etme Sorunu

Kullandığınız lpg sisteminin marka ve model bilgileri nedir?

Aracım 2001 Model Fabrika Çıkışlı BRC sisteme sahip ! Sistem 10 yıllık yani ...
    Sadece LPG tankı değiştirilmiş ATİKER marka Tank takılmış ...

Gaz ayarı yaptırdığınız yere tekrar durumu iletiniz.Sistem oldukca eski regülatörün kontrol edilmesi ve aracın benzinde rolantisini biraz yükseltilip tekrar kontrol edilmesi faydalı olur.Saygılar

Regülatör yeni değiştirildi . Henüz garantisi dolmadı ! Benzinde sorun yok , Sadece LPG de bu sorunu yapıyor . Buji ve kabloları da yeni . Bu sorun başladığından beri egsoz sesi de değişti patlak gibi sanki .

Siena 1.4 2001 Model 58.000 Km

BRC LPG Sistemi Fabrika Çıkışlı

- Atiker 50 LT Tank takıldı
    - Regülatör tenilendi ( FEMA )

Geri kalan tüm LPG sistemi orijinalliğini koruyor .

SORUN : Benzinde bir sorun yok ancak LPG de yavaşlayınca motor STOP ediyor , direksiyon donup kalıyor .
    Bu sorun başladoğından beri BENZİNDE ilk ateşleme de zorlanıyor . Bazen 1 bazen 2 kere de kontak alıyor .

Yapılanlar :

1 ) Rolanti motoru ve gaz kelebekleri temizletildi . Gaz ayarı yapıldı SORUN DEVAM ETTİ !

2 ) Buji kabloları orijinal olrak değiştirildi. Motor çekiş gücü arttı . GAZ ayarı yapıldı ancak SORUN DEVAM EDİYOR !

3 ) Çürük egsoz yenilendi . SORUN DEVAM EDİYOR !

Şimdi özellikle tecrübeli arkadaşlara ve yöneticilerimize soruyorum ; nasıl bir yol izlemeliyim ???

- Neden ilk kontakta bazen zor çalışıyor ve bunun LPG deki sorunla bağlantısı olabilir mi ? ( 2 sorun aynı zamanda başladı ve devam ediyor )

- Elktriksel bir güç yetersizliği mi söz konusu ? LPG elektriksel konularda daha hassas deniyor ! Benzinde sorun yokken LPG de sorun oluşuyor

- Regülatör FEMA yeni takılmış. Garantisi devam ediyor, Bujiler yeni sayılır , Buji Kabloları YENİ TAKILDI dolayısıyla 2-3 seçenek kalıyor

- Beyin
    - Rolanti Motoru ( ama benzinde bi sorun yok )

- Elektriksel bir sorun ???

:PDT_71: YARDIM ve FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM

Regülatörü ve montaj durumunu kontrol ettiriniz.Saygılar

2001 Megane LPG ' de Rolanti ve Stop Etme Sorunu

Benzer sorun bendede var. 2001 Megane 1.4 RTA aracım var, 2009 da MY07 BRC taktırdım, kışın çalışmama sorunu vardı tesadüf halledildi. Şimdide aynı sizinki gibi, özellikle dönüşlerde veya kırmızı ışıkta durmak isterken vitesi boşa alınca LPGde iken stop ediyor. Ama benim aracım sadece klima açıkken ve LPG de iken stop yapıyor.
    Gaz ayarı yaptırdım, LPG filtrelerinin ikisinide değiştirttim, rölanti motorunu da temizlettirdim, ama sorun devam ediyor.
    Hiçbir usta tam birşey diyemiyor, gaz potansiyometeresi, gaz kelebeği, lpg enjektörü hatta benzin pompasını bile değiştir diyenler çıkıyor. Düzeleceğini bilsem amenna.
    Bu konuda LPG kitimin garantisi dolmadan 2A mühendislik yol gösterirse memnun olurum.
    (Bu arada aracımın triger kayışı dahil bütün bakımları şubat 2010 da mais yetkili servisine yaptırılmıştır.)

Daha önce montaj yapan bayi bilgilerini sizden istedik faka siz vermek istememişsiniz.Bize araç plakası,montaj yapan bayi ve iletişim bilgilerinizi yazarmısınız.Saygılar

Benim aracımda 2000 siena 1.6 16v.
    Özellile LPG de devir düşüyor, kırmızı ışıklarda ve bazen yavaşlayıp vitesi boşa aldığımda stop ediyor. Yada devir iyice düşmekte iken son anda kurtarıyor. Bazen de hiiiiç yapmıyor. GICIK YAAA.
    Birde hem benzinde, hem gazda yakıtı alırken zorlanıyor, aracın çekişi düşüyor ve ekzosun sesi pırpır çıkıyor, sanki şahin kullanıyorum. Şimdi yarın sanayiye gidicem, kelebek denen parçayı temizleticem ve diğer filtrelerini, bilgisayara da giricek. Bakalım nesi var bizim kızın. Sorun LPG sisteminde mi, yoksa arabanın başka bir parçasında mı görcez.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler