+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sequent 24 te MAP sensoru gordum!!!

Sayin 2A yetkilileri, bugun ankaradaki bayilerinizden birinde sequent-24 hakkinda konusurken bana sequent 24te de MAP sensoru taktiklarini soylediler ve orada o an montaji yapilan bir arac uzerinde de gosterdiler. Gercekten MAP sensoru takmislardi.  Yanliz FASTteki sensorden biraz farkli yani bunun tek gaz girisi vardi, yanliz uzerinde italyanca gaz sensoru yaziyordu. (Oraya gitmeden once bayiniz olmayan bir donusum servisine gitmistim, onlar FAST takiyorlardi ve bana sersoru gostermislerdi. O sensorun iki gaz girisi (muhtemelen biri giris digeri cikis) bir de elektrik soketi vardi.

Acaba bu sizin yeni bir uygulamaniz mi yoksa o bayini kendi yaptigi bir uygulama midir? Ben gorunce cok sasirdim, ama bayi gayet normal, "sequent 24te map sensoru cikartilmistir diyerek sizi kandirmislar" dedi bana!!!

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Tesekkurler...

Gordugunuz MAP sensoru degil. Rail deki gaz basincini olcen BASINC SENSORU. Eskiden rail uzerindeki sicaklik sensoruyle entegre idi, simdi disariya alindi. Yeni modeller artik oyle geliyor.
    SEQUENT FAST modelinde gordugunuzde basinc sensorudur.

kadir abi peki bizim sistemlerde map sensoru yok.yani yeni seq 24 ler gibi degil.bizim icin artisi eksisi nedir bu isin?

Kafam iyice karisti. Peki MAP sensoru neyi sense ediyor. Benim bildigim kadariyla, MAP sensoru basinci algilayan bir sensor, oyle degil mi?

Yani FAST ile 24 arasindaki en onemli fark olarak 24te maliyeti azaltmak icin MAP sensorunun cikartilmasini soyluyorlar. Bu map sensoru neyin nesidir.

Birde ben henuz donusum yaptirmadim, bu hafta icinde dusunuyorum ama. Bu durumda  Sequent 24un yeni modellerini tercih etmek lazim herhalde degil mi?

Tesekkurler.
    Iyi calismalar.

Takilan MAP sensoru degil. LPG basincini olcen sensor. Eskiden SEQUENT-24 te Rail uzerinde sicaklik sensoruyle entegre idi. Simdi yeni modellerde rail uzerinde sadece gazin sicakligini olcen sensor kaldi, MAP denen basinc sensoru disariya alindi.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler