+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ilginç arıza

ilginç arıza

merhaba,

2004 mercedes clk 200 komp. aracıma yaklaşık 2 ay önce brc taktırdım. Anadolu yakasında brc yetkili servise taktırdım. araç 1 hafta sonra lpg de iken direksiyonu tam sağa döndürünce stop etmeye başladı. Sola çevirince yada benzindeyken olmadı. Ustalar ilgilendi ama tam nedeni hakkında bir şey söyleyemediler. Araça program yüklemesi yaparak giderdiler. O günden sonra aracı seyahate çıkmam nedeniyle kullanmadım.Bugün ilk kez kullandım olmadı ama nedenini merak ediyorum.

Cevap: ilginç arıza

Direksiyonu tam çevirip bırakılmadığı zaman motora fazladan yük biner lpg rolanti ayarları düzgün yapılmamış ise stop edebilir.Tekrarlaması durumunda bize yazarmısınız.Saygılar

yanıtınız için teşekkürler. zaten ilgili ustada ilk olarak böyle düşündü ve rölanti ayarları 2-3 kez yenilendi ama yinede tekrarladı. Sonra laptop (sanırım program yüklü) u arabaya bağlayıp denemeye çıktılar. 30-45 dk sonra geldiler. yaptık dediler. ama sorunun ne olduğunu açıklayamadılar. Zaten yük binse sola çevirdiğimizde de aynı şey olması gerekmezmiydi.

Solda da ayni şeyi yapması gerekir belki solda daha az sıkıştırmısınızdır şeklinde düşündük.Tekrarlaması dumunda yetkili bayiye müracaat etmeniz daha faydalı olur.Aracı bizim görme şansımız olmadığı için daha fazla olası durum söylememiz yanıltıcı olur.Saygılar

DİREKSİYONU TAM SOLA ÇEVİRİNCE STOP ETMESİ VE AYNI DURUM SAĞ ÇEVİRİNCE OLMUYOR İSE SADECE TAHMİN EDEBİLİRİM,ÇÜNKÜ ARACI GÖRMEDEN BİR TESBİT ÇOK DOĞRU OLMAYACAK.BU ARAÇLARIN TAM SAĞ VE TAM SOLA ÇEVİRİNCE İSTİNAT NOKTALARI VARDIR VE ROT AYARI DEDİĞİMİZ AYARLARLA SOLA VE SAĞ TURLARI TAM ORTALAMAK GEREKİYOR.SAĞ TARAFA TURLAYINCA MUTLAKA İSTİNAT NOKTASINA TEMAS EDİYORDUR VE SOLA TURDA İSTİNAT NOKTASINA DEĞMİYOR İSE MOTORA DİREKSİYON POMPASI VASITASI İLE FAZLA YÜKLENİYORDUR.ROT AYARLARINI KONTROL ETTİRİRSENİZ İYİ OLUR.TABİ Kİ BU BİR TAHMİN ARACI GÖRMEKTE FAYDA VAR.

SAYGILAR...GÜRSEL USTA...

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler