+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Peugeot 206 Sedan 1.6 (110bg) Triptonic LED SORUNU

Peugeot 206 Sedan 1.6 (110bg) Triptonic LED SORUNU

Merhaba;
    Peugeot 206 Sedan 1.6 (110bg) Triptonic aracıma BRC Lpg taktırdım. Tankım Samçelik 50 litre simit tank.İlk gazımı Milangazdan aldım 38 litre olarak full doldu( normalde 40 veya 42 litre alır denmişti) şehir içinde otomatik olarak arabamı kullanıyorum. Yaz aylarında olduğumuz için motor çalıştıktan 20 saniye içinde gaza geçiyor.Sorunum şu 22 km sonra 3 ışık kaldı.Bundan 46 km sonrada 2 ışık kaldı. kalan 2 ışık ile bayağ uzun süre gittim. Son olarak 200 km y,i gördüğümde aracın ışığı yanı sönmeye başladı şu anda 265 km deyim aracın son ışığı hala yanı yanıp sönüyor ve yeşil ışık LPG de devam ediyorum. taş çatlasın 1o Km sonra sesli uyarı ile kırmız lede düşerim. yani şehir içinde 38 litre LPG ile 275 km. Benim için güzel rakam.
    Soru 1.tam 50 Litre olan tankımın Ankara Ostim Milangaz da max 38 litre gaz basılması normal bir değer midir ? 2 veya 4 litr daha basması gerekmez miydi ?
    Soru 2. Simit tankın üzerindeki gösterge kalan yakıt göstergesi mi yoksa basınç göstergesimi cünkü orayıda arada bir açıp bakıyorum. cok farklı değerleri gösteriyor.
    Soru 3. LPG gösterge ışıklarının bu şekilde düzensiz çalışmasını engellemek için forumda belirtilen full doldurup servise götürüp kalibrasyon yaptırmak mı gerekir.
    Emeği geçen tüm BRC personeline şimdiden teşekkürler.:PDT_30:

Cevap: Peugeot 206 Sedan 1.6 (110bg) Triptonic LED SORUNU

1-Tankınızın ideal alması gerek miktar 40 lt'dir.Fakat 2-3 lt eksik veya fazla olabilir.
    2-Kalan yakıt miktarını gösterir.
    3-Tankınızı yetkili bayimize yakın bir istasyondan tam doldurarak bayimizde tam dolu tank kalibirasyonu yaptırmanız ledlerin daha stabil çalışmasını sağlayacaktır.
    4-Yakıt tüketim testinizi ledlere göre yapmayınız yanıltabilir.
    Şu şekilde yapabilirsiniz;Tankınızı doldurunuz yaklaşık 200-250 km kullandıktan sonra tekrar ayni şartlarda dolum yaparak tüketim miktarınızı hesaplayınız.Saygılar

Thumbs up Cevap: Peugeot 206 Sedan 1.6 (110bg) Triptonic LED SORUNU

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-Tankınızın ideal alması gerek miktar 40 lt'dir.Fakat 2-3 lt eksik veya fazla olabilir.
    2-Kalan yakıt miktarını gösterir.
    3-Tankınızı yetkili bayimize yakın bir istasyondan tam doldurarak bayimizde tam dolu tank kalibirasyonu yaptırmanız ledlerin daha stabil çalışmasını sağlayacaktır.
    4-Yakıt tüketim testinizi ledlere göre yapmayınız yanıltabilir.
    Şu şekilde yapabilirsiniz;Tankınızı doldurunuz yaklaşık 200-250 km kullandıktan sonra tekrar ayni şartlarda dolum yaparak tüketim miktarınızı hesaplayınız.Saygılar
    Kalibrasyon yaptırdım şu andagöstergeler % 90 doğru gösteriyor. tEŞEKKÜRLER.
    PEUGEOT 206 SEDAN 1.6 (110BG) TRİPTONİK

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler