+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ikaz sesi

ikaz sesi

merhaba.1 ay kadar önce my-07 takıldı aracıma.gecenlerde gazı tamamen bitirip yeniden almak istedim.ben gazın bitmesini beklerken meğer gaz bitmiş benzine geçmiş fakat seviye ledinde hala son led yanıp sönüyor.burada gaz bitince benzine geçerken sesli uyarı vermesi gerekmiyor mu?
    saygılar.

Cevap: ikaz sesi

Ortadaki led de kırmızı olmuş ise benzine geçmiş demektir.Eger ortadaki led sesli uyarı vermeden kırmızı olmuş ise lpg'nin bitmesinden veya yeterli gelmemesinden dolayı benzine geçme olmamış devir,map veya ısı değerleri sorunu olduğu için benzine geçiş olmuştur.Durumu yetkili bayimize iletmeniz faydalı olur.Saygılar

merhaba.bugün tekrar deneme yaptım.araçta 14-15 litre civarında gaz vardı.yola çıktım.belli bir müddet sonra son led yanıp sönmeye başladı,(her şey normal) bi 50 km kadar gittim hala son led yanıp sönüyor ve ortadaki led de yeşil yanıyor.ikaz sesi falan da gelmedi bu arada.fakat benim anladığım araç benzine geçmiş olmalı çünkü benzin göstergesi sürekli düşmeye başladı.son durum bu.

Ortadaki led yeşil ise ve diğer seviye göstergesindeki ledler yanıyor veya son led yanıp sönüyor ise araç lpg çalışyor demektir.Benzin göstergesinin düşmesi konusunda aracınızın marak model bilgileri nedir?

aracım 2007 opel astra 1.6 enjoy.dünkü yazımdan sonra gaz aldım araca dolduğunda 24 litre gaz aldı.tank 42 litrelik normalde 32 litre alması gerekiyordu.

Benzin sisteminde kaçak kontrolü yapılabilir.Depodaki benzin seviyesi çok düşük ise yanıltabilir.Yarım depo civarında benzin varken kontrol etmek daha sağlıklı sonuç verir.34 lt civarı alması gerekiyor tankın tam boş olduğundan eminseniz durumu yetkili bayimize iletmeniz faydalı olur.Saygılar

ilginize teşekkür ederim.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler