+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Surekli gazdan benzine geciyor.

Surekli gazdan benzine geciyor.

Merhabalar.
    1996 model E39 528i arac sahibiyim. Bulgaristanda yasiyorum ve aracima 2002 yilinda Italyada BRC sirali sistem gaz takilmis. Yaklasik 15.000 km dir aracimi gazda kullaniyorum. Su anda kadar herhangi bir buyuk problem yasamamistim. Olan problemimi de kagitanedeki yetkili BRC servisinde cozduler. Bu hafta Turkiyedeyim ve gecen cumartesdi Istanbuldan Bodruma gittim. Giderken 60 litrelik tankim 42-43 litre gaz aldi ve 430km ye yakin yol yaptim. Fakat Bodrumdan Istanbula donerken aracim tekler gibi yapip benzine gecti ve Bip Bip diye ses yapti. Led gostergesinin bulundugu swithc ten benzine alidim ve tekrar gaza gecmeyi denedim fakat gaza gecmedi. Yaklasik 30-40 km sonra kendiliginden gaza gecti ve her 100km de bir genellikle hizimi yavaslattigimda ve bosa aldigimda buzzer ses cikardi ve benzine gecti. Ayrica birkac aydir full depo gaz aldigimda arada bir 4 ledin herbiri yanip sonuyor. Yardimci olabilirseniz sevinirim. Ilk basta gaz filtresi diye dusundum fakat yolda durdugum bir gaz servisi aracimdaki filtrenin eski tip filtre oldugunu ve Bulmanin zor oldugunu soyledi. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler....

Cevap: Surekli gazdan benzine geciyor.

Sesli uyarı ile benzine geçme yeterli lpg basıncı olmadığını gösterir.Dolu tank da dört led yanıp sönmesi tank kalibirasyonun tekrar yapılması gerektiğini gösteriyor.İlgili linkde yetkili bayi listemize ulaşabilirsiniz.Size uygun olan ile irtibata geçerek aracınızın kontrolünü yaptırabilirsiniz.Saygılar
    http://www.brcnerede.com

Ilgilendiginiz ve bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim. Yarin ilk isim olarak Istanbul, Kagitane BRC yetkili servisine giderek aracimin kontrolunu yaptiracagim ve gelismeleri yazacagim. Iyi calismalar.

Tekrardan merhabalar. Dun BRC Kagitane yetkili servisine gittim ve aracimi kontrol ettiler. Regulatorun uzerinde bulunan isi sensorunde problem oldugunu tespit ettiler. Motor sicakliginin kimi zaman 166 derece gosteriyordu kimi zaman da -500 derece. Sensorun soketinde oksitlenme oldugu icin temssizlik yapiyormus. Soketi solusyon ile temizlediler elektrik kablosunu sardilar ve aracimin diger kontrollerini yaptilar. Su anda hicibir sorunum kalmadi. Tekrardan Tesekkurler.

MErhaba ,

Otomatik şanzıman aracım iki gündür belli bir zaman sonra depo dolu olmasına rağmen sinyal verip gaza geçiyor.Ara ara Vitesi Park konumuna almam içinde uyarı veriyor. Kötü gaz denk gelmiştir diye devir saatini sona gelecek şekilde körükleyip bir kaç kez denedim ama bir faydası olmadı.Şimdiye dek BRC nin önerdiği Petrol ofisi dışında çok nadir gaz aldım .Ve son 1 yıldır hep aynı PO dan gazımı almakayım.Sorunun sebebi neden kaynaklı olabilir. Önemli ciddi bir sorun olma durumu nedir.

Sesli uyarı ile benzine geçme gaz basıncı ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir. Aracınızda basınç sensörünnün, soketinin ve gaz yollarının kontrol edilmesi gerekiyor. Gerekli kontroller için iletişim bilgilerini www.brcnerede.com ' da bulabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimize müracaat etmenizi rica ediyoruz. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler