+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: seviye gösterge işığı

seviye gösterge işığı

Üç yıldır Aracımda BRC kit takılı. İlk dönemlerde oluşan birkaç sorun sizlerin ve Karaman bayisi KARPAR otomotivin ilgisi ile çözüldü. Son iki depoda ise seviye ışıklarından sonuncusu yanıp sönmeye başlamadan aniden gazdan benzine geçiyor.( Yani gazın bitmekte olduğu uyarısını yapmıyor ve aniden sönüyor. Eskiden yanıp sönmeye başladıktan sonra yaklaşık 100 km.yol yapabiliyor böylecede en uygun istasyondan gaz alabiliyordum.) Diğer tüm ışıklar düzgün çalışmaya devam ediyor. Bu durumda sürekli km. göstergesinden gaz durumunu tahmin etmem gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: seviye gösterge işığı

Bu durum oluştuğu zaman tank üzrindeki seviye göstergesinden seviyeyi kontrol ediniz seviye kırmızıya gelmemiş ise sistemde gaz basıncı ile ilgili sorun olabilir.Durumu yetkili bayilerimize iletebilirsiniz.Saygılar

Tekrar rahatsız ettiğim için özür dilerim. Sanırım sorunu tam olarak ifade edemedim. tankta gaz kalmıyor. Hepsini kullanıyorum ama bitime yaklaştığında son ışığın yanıp sönerek beni uyarması artık gerçekleşmiyor. Gaz alınca 4 ışıkta yanıyor ve kullandıkça sıra ile birer birer sönüyor. Tek işık sürekli yanarken tüm gazı bitirerek direkt uyarı sesi geliyor ve benzine geçiyor. Ben uyarı sesinden önce daha önce olduğu gibi son ışığın yanıp sönerek beni uyarmasını istiyorum. gösterge cihazı arızalı olabilirmi? Servise gitmem gerekiyorsa dolu tanklamı gitmeliyim? sayğılar.

Tank boş gidebilirsiniz gerekirse doldurmanız servide istenebilir.Seviye kalibiarsyonu ve tank üzeindeki seviye sensörün kontrol edilmesi gerekli.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler