+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2. VİTESTEYKEN SARSINTI

2. VİTESTEYKEN SARSINTI

Sayın Yetkili, aracım 2000 model toyota corolla 1.6 Aracımda atiker sıralı sistem var. 2. viteste hafif gaz verdiğimde ve ayağımı hemen gazdan çektiğimde araçta aşırı bir sarsıntı oluyor, belli bir zaman geçince tekrar aynı olay gerçekleşiyor. Özellikle sabahları araç soğukken daha bariz ama gün içinde de yine tekrarlıyor. Çok ayar yapıldı olmadı bujiler yeni, toyota servislerine gösteriyorum benzinde var mı bir şey hayır yok diyorlar. Bir türlü düzelmedi. Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun kalacağım. Ne yapılmalı ki bu düzelsin?

Cevap: 2. VİTESTEYKEN SARSINTI

Bahsettiğiniz durum motorun en zor çalışma şartlarından biridir.Daha hassas ayar yapılmasını isteyebilirsiniz.

Özür dileyerek şunu ifade edeyim, yukarıda belittiğim sarsıntı ifadesi yanlış olabilir sorunumun tam karşılığı "sarsıntı" kelimesini kullanmak daha doğru olur. Aşırı bir sarsıntı oluyor, ya gaza basmam ya boşa alma ya da firene basmak zorunda kalıyorum. Teşekkür ediyorum. Bu durumda da cevabınız aynı mı olacak? İyi çalışmalar.

Sorunun çözümü için benzinde yapılması gereken işlemleri yaptırmışsınız,bu aşamadan sonra lpg sisteminde mekanik arıza ve ayarları üzerine yoğunlaşmanızı öneririz.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler