+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: benzin lpg ayni yakiyor farketmedi

aracima gecen hafta fs otogazda  sirali sistem taktirdim ancak benzinle yakisinda bir fark goremedim, 
    yani herhalde 45  lt depo taktilar 55 ytl doldu ilk 130 km.de lamba sonmedi daha sonra 200 km.de tek led kaldi bence 250 gitmez  benim aracim shir disinda 5.8 lt sehir icersinde 7.7 lt ortalama yakiyor idi yani lpgnin esprisi olmadi yarin oburgun gidip tekrar ayar yaptiricam bana fazla geldi zaten program yuklerkende hata verdi bujilerin tirnak araliklarini degistirelim dediler ben sicak bakmadim bu konuda desteginizi bekliyorum buji mesafeleri oynamaya hic sicak bakmiyorum oynatmaktansa sokturmeyi tercih ederim ayrica yol bilgisayarindada yakit degerleri artti benzinde daha yakiyordum sanki on yargili olmak istemiyorum ama lpg beni hayal kirikligina ugratti

Düzenleyen - bekaert Tarih: 07/09/2006 14:30:09

ayni seyleri bende yasiyorum benimde araba eni program almiyor.neden acabausta gecistirip duruyo

biraz sabirli olmaniz lazim.
    ilk depoda tam olcum yapamazsiniz. 2. 3. depodan sonra tam olarak olcebilirsiniz...
    sehirici 7.7 lt cok iyi bir deger. aracin nedir. kullandigin trafik yogunlugu cok az herhalde.

program yuklerken nasil bir hata verdi... buji ayarlariyla oynamak ta neyin nesi...
    bende bu aralar taktirma asamasindayim. eger istanbuldaysaniz hengi servis oldugunu soyler misiniz. ben oraya gitmeyeyim.

Alinti:
    aracima gecen hafta fs otogazda  sirali sistem taktirdim ancak benzinle yakisinda bir fark goremedim, 
    yani herhalde 45  lt depo taktilar 55 ytl doldu ilk 130 km.de lamba sonmedi daha sonra 200 km.de tek led kaldi bence 250 gitmez  benim aracim shir disinda 5.8 lt sehir icersinde 7.7 lt ortalama yakiyor idi yani lpgnin esprisi olmadi yarin oburgun gidip tekrar ayar yaptiricam bana fazla geldi zaten program yuklerkende hata verdi bujilerin tirnak araliklarini degistirelim dediler ben sicak bakmadim bu konuda desteginizi bekliyorum buji mesafeleri oynamaya hic sicak bakmiyorum oynatmaktansa sokturmeyi tercih ederim ayrica yol bilgisayarindada yakit degerleri artti benzinde daha yakiyordum sanki on yargili olmak istemiyorum ama lpg beni hayal kirikligina ugratti

Duzenleyen - bekaert Tarih: 07/09/2006 14:30:09

arac 2003 model 1.4 toyota corolla terra yenikasa
    arkadaslar biraz mantikli  olun benzinle ayni yakti diyorum nasil olurda birkac depo sonra %40 yakit sarfiyati duser bu mantikli  degil ayni sey pompa farki icinde gecerli
     eger dersenizki arac lpg cide az  yakti ve birkac depo sonra ve devamli ayni istasyondan alirsan dahada duser ozaman anlarim 
    ayrica aracin yol bilgisayarida fazla gostermeye basladi ben izmitteyim
    Alinti:
    Minimum  3-4 depo yakit kullandiktan sonra  durumu tekrar  izleyin mutlaka  degisen bir seyler goreceksiniz  ve  ayrica   mutlaka kaliteli LPG  satan yerlerden   mumkunse hep ayni yerden ve ayni dispenserden  yakitinizi almaya gayret edin    sorunsuz gunlere  sevgi ve selamlarimla

Edited by - mocan Tarih: 07/09/2006 14:58:36

izmitte nasil ortalama 7,7 lt yakiyor hayretler icindeyim.elbette dogrudur.bu sekilde cimri bir araciniz varsa neden lpg taktiniz ki.sizin hesaba gore 220 kurus yakiyor.
    seq 24 icin konusayim sehir ici kullanimda genel olarak butun araclar 150 kurus bandinda yakiyor..sehir ici 137 kurustan asagi dusuremedim ben.hizli kullanirsamda 165 kurus yakiyor.

arkadaslar ilginize tesekkur ederim bende yukarida yazdigim gibi on yargili olmak istemiyorum bu yuzden tartismaya actim depo samandirasi ayari benim icin onemli degil olsada olur olamasada kilometreyi sifirlayarak degeri stabil yapabilirim peki sunu sorayim
    benim depo 55 ytlye doluduguna gore litre fiyati 1450 idi yani 45 litre herhalde sorum su sehir icersinde 45 litrelik full depo ile kac kilometre yapiyorsunuz
    bundana onceki arabalarim vw grubu idi toyota sehir icersinde daha cimri ortalama 7,7 ila 8 litre

ben 45 ytl lik gaz ile en az 300 en cok 330 km yapiyorum.izmit sehir ici trafikte.litre fiyatida 1,45

ILK DOLUMDA, BOS OLAN DEPODA MUTLAKA %20 LIK REZERV SADECE HAVADAN OLUSUYOR. HER DEPO BITIRISTE, BU REZERVDEKI HAVA MIKTARI AZALARAK MIN SEVIYEYE YAKLASIYOR. VE BU HAVA NASIL AZALIYOR. LPG ILE MOTORA GIDEREK AZALIYOR. BU YUZDEN LPG MONTAJINDAN SONRA, MOTOR AYARLARINDA KUCUK DENGESIZLIKLER OLUSABILIYOR. ZATEN BUNUN ICIN MONTAJ SONRASI, DAHA SAGLIKLI AYAR ICIN "1-2 DEPO KULLANIM" GEREKLI OLUYOR... 
    DIYE DUSUNUYORUM...

Alinti:
    arkadaslar ilginize tesekkur ederim bende yukarida yazdigim gibi on yargili olmak istemiyorum bu yuzden tartismaya actim depo samandirasi ayari benim icin onemli degil olsada olur olamasada kilometreyi sifirlayarak degeri stabil yapabilirim peki sunu sorayim
    benim depo 55 ytlye doluduguna gore litre fiyati 1450 idi yani 45 litre herhalde sorum su sehir icersinde 45 litrelik full depo ile kac kilometre yapiyorsunuz
    bundana onceki arabalarim vw grubu idi toyota sehir icersinde daha cimri ortalama 7,7 ila 8 litre

ellerine saglik benim icin enguzel cevap bu bu degerlere yaklasirsam demekki problem yok tesekkurler

Alinti:
    ben 45 ytl lik gaz ile en az 300 en cok 330 km yapiyorum.izmit sehir ici trafikte.litre fiyatida 1,45

Merhabalar,

bugun baska bir formda da yazmistim. Yine yazmaktan zarar gelmez herhalde. Bende 1.6 16V 2004  model VW golf var. en son totalden 30YTLlik 1.32YTL fiyattan 22.7 litre lpg aldim. aldigim lpgde duzgun cikinca aracim karma olarak (s.ici - s.disi) 280-290km arasi yol yapti. Arasi diyorum 10 km kadarini ilk calistirma anlarinda benzinle gittigimi varsayiyorum.

Kullanmakta oldugunuz arac benimde bir onceki aracim olan Toyota corolla olduguna gore bence karma olarak su icinde 300-320 km yol yapabilirsiniz ayni lpg ile. Hayirlisi olsun.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler