+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2004 Megan 2 Sdn Dyn Sabah Motor Çalışmada Gaz Kokusu

2004 Megan 2 Sdn Dyn Sabah Motor Çalışmada Gaz Kokusu

İyi Günler,
    3 ay önce 2004 Megan 2 Dyn modeline Brc taktırdım.Her sabah arabamı çalıştırdığımda hissedilir şekilde gaz kokusu alıyorum.Araba belli bir süre tahmini 10 saniye çalıştıktan sonra kesiliyor, bir daha gaz kokusu hissedilmiyor.Opel servisine bundan dolayı götürdüm, herhangi bir sorun yok dediler, ama halen sabahları ilk çalışmada koku geliyor.Bu durum normal mi ?

Cevap: 2004 Megan 2 Sdn Dyn Sabah Motor Çalışmada Gaz Kokusu

Marşa basarken gaz pedalına da basıyormusunuz?

Motoru çalıştırmak için Debriyaj + Start düğmesine basıyorum.

Yanmamış yakıt kokusu olabilir,normal bir durumdur.Yazdığınız şart da araç benzinde çalışmaktadır zaten.LPG kaçağı çok düşük bir ihtimal ama müsait olduğunuzda kaçak kotrolü yaptımanızı tavsiye ederiz.

Çanakkale servisinize kontrol ettirdim, herhangi bir sorun bulamadılar.Ama yine de içim rahat değil tabii ki! BRC kitapcığının 25. sayfasında da şu ifadeye yer vermiş " Motorun ilk çalıştırıldığında veya stop edilmesi durumunda LPG kokusu duyabilir, bu normaldir.." ama yine de bu gaz neticede insanın içi rahat olmuyor.Bunun bir çözümü yokmudur ? Yakıtı çiğ atmasının sebebi nedir ?

Daha önce de yazdığımız gibi ilk marş sırasında yanmayan yakıtın verdiği koku olabilir özellikle soğuk havalarda daha fazla olabilir.Marş sisteminizi kontrol ettiriniz marş motoru veya akü çalışma durumu düşmüş ise koku daha fazla olabilir.Saygılar

Sayın Yetkili,
    yazışmalardan anladığım kadarı ile sabahları motoru ilk çalıştırdığımız zaman gelen koku, normal değildir.Marş motoru ve akü performansını kontrol ettirmem gerektiğini ifade ediyorsunuz.İlginiz için teşekkür ederim.

Tank üzerinden manuel olarak lpg'yi kapatınız aracı lpg'de benzine geçiş yapana kadar çalıştırınız ve bir kaç gün bu şekilde benzinde kullanınız koku olayını test ediniz.

Tavsiyenizi yapacağım, bakalım.İnşaallah sorun hallolur.Tekrar ilginiz için teşekkürler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler