+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ikaz düdüğü

ikaz düdüğü

2001 Vectra aracıma yeni BRC lpg taktırdım. İlk deponun sonlarında tek seviye ışığı yanıp sönerken gaza fazla yüklenildiğinde araç kendini benzine atıyor fakat ikaz sesi durmadan ötüyordu. Anca el ile müdahele edildiğinde susuyordu. Servise götürdüm lpg az olduğunda yapar dedi.Bilgisayara bağladı ve orada bir değer ile oynadı. (200 olan bi değeri 100 yaptı). Sonra depoyu tekrar doldurdum. Depo doluyken yapmıyor. Bakalım tek ışık kalınca tekrar yapacakmı?

1-)Arac benzine geçtiğinde bu sesin devam etmesi normalmi acaba. Kendiliğinden susması gerekmez mi?

2-) Serviste ayarlanan değer yakıt tüketimini artırır mı?

Cevap: ikaz düdüğü

Tek led yanıp sönmeye başladığı zaman lpg bitmeye yakın demektir.Yüksek devirlerde ve rampa çıkarken sesli uyarı vererek benzine geçebilir.Sesli uyarı lpg'nin bitmesinden dolayı veya çok az miktarda kalmasından dolayı yeterli gaz basıncı oluşmadığı için kullanıcıyı benzinde yol aldığını bilgilendirmek içindir kendiliğinden ses kesilmez el ile anahtarı benzin konumuna aldığınız zaman ikaz sesi kesilir dolup yaptıkdan sonra tekrar anahtarı manuel olarak lpg konumuna alabilirsiniz.Yapılan ayar lpg basınç alt sınırı ile ilgili tüketime herhangi bir etkisi olmaz.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler