+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: her 60kmde bir led sönmesi

Arrow her 60kmde bir led sönmesi

arkadaşlar merhaba geçen hafta mocan otogazda brc my10 model kiti aracıma taktırdım
    aracım 96 model corolla 1.6gli otomatik vitesli
    benzinde 100kmde 9,5-10lt yakıyordu(ş.içi)
    şimdi tüpte her 60kmde bir led sönüyor gerçi daha ilk depomu doldurdum 60da ilk 120civarıda ikinci led söndü

depo 43ltlik simit ve 37lt civarı lpg ile 70liraya doldu

servisin dediğine göre 350km civarı gitmem lazım ş.içi fakat her 60kmde bir led sönüyorsa 4 led 240km eder hadi son ledden yeşil yanım sönerekde 60km gittiğini var sayarsam 300km yapıyor sizce ayarı için yeniden mi gitmeliyim yoksa ilk depo efsanesi doğru mu?hani derler ya ilk 1-2 depodan sonra daha az yakar 30-40km daha fazla gidersin diye...

lede güvenme diyorlar ama benim led ayarım düzgün gidiyor gibi çünkü ara sıra arka şamadıradan da bakıyorum...

yoksa yoğun trafik olduğu için mi az gidiyor (ankara sabah trafiği akşamları çok trafiğe kalmıyorum)

sizce bu araç 43ltlik 37lt ile kaç km gitmeli?

not: aracın bütün bakımları 5000kmde bir yapıyor..şuan hava filtresi biraz kirli diğer bakımlar tamam...

yardımcı olan bütün arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum...

Cevap: her 60kmde bir led sönmesi

Birkaç depo kullanım sonucunu bekleyerek bir sorun olur ise durumu yetkili servise iletebilirsiniz.Saygılar

işte sorun olup olmadığını bilemiyorum otomatik vites olduğu için normalden biraz daha fazla yakıyor ama kaç km gitmesi gerekli onu bilemediğim için yorum yapamıyorum az yada çok gitti diye

ayrıca gerçekten ilk 1-2 depodan sonra mı gerçek değerler ortaya çıkar? kimisi motorun alışması lazım kimisi lpg tankındaki %20lik boşluğun oturması için 1-2 depo dolması lazım falan diyor bu gerçekten doğru mu? yoksa gaz bitince 20liralık gaz alıp bitene kadar kullanıp kaç km gittiğine göre bir ölçüm yapmak ne kadar doğrudur?

100 km de 9,5-10 lt benzin tüketiyorsanız ayni şartlarda sistemlerimiz ile max.12 lt lpg tüketirsiniz.Motorun alışması gibi bir durum söz konusu değil ve bitirip 20 tl gibi lpg miktarı ile de ölçüm yapmayınız.Deponuzu doldurup 200-250 km kullandıktan sonra tekrar ayni şartlarda dolum yaparak tüketim miktarınızı ölçebilirsiniz.Bilginize saygılar

anladım depo dolduktan sonra 200km gidip tekrar aynı yerden depoyu doldurup ölçeceğim.
    şuan araca lpg takıldıktan sonra 70 liralık yani 37,5lt lpg aldı. ve 170km yol gittim fakat lamba 2.kademe yanıp sönüyor hani yokuş aşağı giderken 2 led yokuş çıkarken tek led yanıyor. bana biraz çabuk bitiyor gibi geliyor ama en azından 300km ve üstü gitmesi lazım diye düşünüyorum. fakat lede göre 250lerde bitecek gibi görünüyor aslında usta programdan yazarken gördüm led seviyelerini oradan ayarlıyordu

bu durumda ya yanılma payı yüksek oluyor yada lede göre en fazla 250 km gidecek gibi görünüyor 250 giderse çok az olur çünkü 100liralık benzinle 275km gidiyordum bu durumda tasarruf (hergün 2-3km benzinde gidiyorum motor ısıtmasından dolayı) %30lara inmiş oluyor oysaki bütün reklamlarda ve kullananlar %40-%50 tasarruftan bahsediyor

sayın 2A teknik ustam eğer 250-260km civarı biterse lpg ustaya tekrar gidip göstereyimmi?yoksa bi depo daha doldurup dediğiniz gibi 100 yada 200km gidip tekrar doldurup öyle ölçerek 2 defa test ederek yine fazla yakarsa servise mi gideyim? izlenecek yolda bana yardımcı olursanız sevirim.

benim hesabıma göre 100kmde benzinde 10lt yaksa lpgde 12lt yakar

bu durumda 300kmde 36lt lpg harcaması lazım depo 37,5lt civarı doluyor bu durumda sabah trafiğinde gittiğimi sayarsak yine en azından 300km gitmeli diye düşünüyorum siz ne dersiniz?

Şu anda bir şey söylemek çok doğru olmaz sadece varsayımlara dayanarak konuşuyoruz.Bilginize saygılar

Bende de 2003 honda otomatik araç var. 135 km de 2 ışık söndü. Tanktaki göstergede ortalarda. Bakalım gaz bitene kadar ne kadar gidecek... Bilgileri sonra paylaşırım.
    önceki sonuçlarımda 200 km de 2 ışık yanıyordu...
    ve toplamda 340 km gidiyordu simit tankla...

Her led eşit km de sönmeyebilir. Sistem seviyeyi yaklaşık 2.5 dk gecikmeli okur. Ayrıca kullanılan yol ve trafik durumuna göre ledler farklılık gösterebilir. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler