+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Plug & Drive Hakkında

Plug & Drive Hakkında

Konuya oldukça yabancıyım bu nedenle tecrübesizliğe verin. 2009 model otomatik vites 1.6 Ford Focus II aracım var. Ti-VCT olanlardan değil normal 100 hp olanlardan. Otomatik vites olması ve benzin fiyatlarının yüksek olmasından dolayı şehir içi tüketim yüksek oluyor.
    Soruma gelirsek Focusların LPG uyumluluğunda sıkıntılar olduğunu ve arıza lambasını illaki yaktıklarını okuyorum sürekli, bu yüzden Focuslara BRC'ye nazaran daha yüksek fiyatlı Hollanda markası iki kiti özellikle öneriyorlar. Fakat özellikle Focus II üzerinde BRC kullanıpta memnun olan çok kişi vardır eminim.
    1) BRC takılırsa motor arıza ışığı hakkında endişe etmeme gerek var mı?
    2) Plug & drive yazılım mı olacak (daha iyi kalibrasyon için sanırım gerekli),
    3) Plug & drive için ücret farklılığı var mıdır?
    4) Tüm yetkili bayilerde aynı kit ve yazılım bulunabilir mi?

Cevap: Plug & Drive Hakkında

Aracınıza MY-10 modeli veya esas olarak 5-6 ve 8 silindirli araçlar için üretilmiş Plug&Drive kitinin 4 silindirli modeli de uygulanabilir.Her iki kitimiz ayni proğramı Plug&Drive kullanıyor.
    1-Her iki modelde de arıza lambası konusunda endişe etmenize gerek yok.
    2-Bir takım farklılıkları vardır fakat kalibirasyon konusunda ikisi de ayni başarıdadır diyebiliriz.
    3-Ücret farklıdır.
    4-Evet
    Maliyet ve ödeme seçenekleri için yetkili bayilerimiz ile görüşebilirsiniz.Saygılar
    http://www.brcnerede.com

MY-10 modelinin fiyatı 1500 TL/10 taksit yanılmıyorsam. Bu modeli aldığımda üzerinde gelen yazılım plug&drive yazılımı mı olacak? Yanlış anlamadıysam MY-10 modeli plug&drive olmadan 1500 TL değil mi? Plug&drive yazılımı yüklenirse fiyat artıyor diye anladım. Artıyorsa ne kadar artıyor? Teşekkürler.

Kitler MY-10 ve Plug&Drive
    Her iki kiti de proğramlamada kullandığımız proğramın adı Plug&Drive'dir.

Teşekkür ederim. Plug&drive terimini sadece yazılımın adı için kullanılıyor zannetmiştim.

Plug&drive programının farklılığı tam olarak nedir peki? Kalibrasyon aşamasında mı devreye giriyor. Soğuk ve sıcak motor, alçak ve yüksek devir gibi koşulları mı simüle ediyor. Yetkili servislerden biri ile görüştüğümde bu kadar farklı koşul için kalibrasyon yapılmadığı düşüncesine kapıldım. Bu kadar soru sormamda sakınca yoktur umarım çünkü BRC ile X marka arasında kaldım. X markanın web sayfasında "X marka montaj sonrası programlanırken, motor soğukken ayar başlar. Su ısınıp termostat açana kadar ayar devam eder. Araç hem boştayken hemde vitesteyken çeşitli devirlerde ayarlar devam eder. Araç yüke bindirilerek ayrı bir ayar daha yapılır." diye yazmışlar böylece sabah çalışma zorluğu asla yaşanmaz. Yüksek devirlerde benzine geçme olmaz. Motor arıza lambası yanmaz. Aracın düşük devirlerde toparlaması sorunsuz olur diyede eklemişler.

Benzin haritası Map ve Enjektiyon süresinden oluşur ve aralarında doğru orantılı bir ilişki vardır.Proğramımız benzin haritası ile lpg haritasını üst üste gelecek şekilde kalibirasyon yapar ve proğramcının bu haritaları görme ve müdahale etme şansı vardır.X markanın yaşamazsınız dediği sorunlar genelde haritaların farklı olmasından kaynaklanır sistemlerimiz için bu durumlar söz konusu değildir.Daha geniş bilgi için yetkili bayilerimiz ile görüşebilirsiniz.

İyi günler, golf 5 1.6 102hp aracımda BRC MY07 kiti mevcut ve bu kiti BRC PLUG&DRIVE kitine geliştirmek istiyorum çünkü yeni versiyon sürekli araç ECUsu ile iletişim içinde ve enjeksiyon değerlerini sürekli güncelliyor ve haritanın kayması sorunu ortadan çıkıyor-bildiğim kadarıyla-.Bu işlem mümkün mü? hangi parçaların değiştirilmesi gerekli ve maliyeti ne olur? Adminlerden bu konuda yardım istiyorum.

En eski modelimiz Seq24 den son modelimiz MY-11 kadar bütün sistemlerimiz bahsettiğiniz işlemi yapmaktadır. Her hangi bir değişiklik yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler