+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 99 şahin s 1.6 brc bristol 41 100kw regülatör benzinden lpgye anında geçiş problemi gibi bir problem ?

99 şahin s 1.6 brc bristol 41 100kw regülatör benzinden lpgye anında geçiş problemi gibi bir problem ?

selamlar aracımda 2005 montajlı ful orjinal brc 2a logolu 100kw beyin ve tüm valfler
    problemim ise;
    aracımı benzinde bir müddet kullandıktan sonra tankı lpg ile doldurup aracı çalıştırıp anahtarı ortaya alıp beniznin karb şamandırasında bitmesini bekliyorum benzin bitince hemen anahtarı lpgye alıyorum hiç bir sıkıntı yok buraya kadar; gideceğim yere lpg ile gidip aahtara hiç dokunmadan stop ediyorum ancak tekrar aracımı çalıştırınca bid bid bid (hani benzin lpg şamandırasında bitmeden lpgye alırsın ya iki yakıt karışır sen stop etmesin diye dip gaz verirsin benzin tükenene kadar çok düşük devirde tekler tekler sonra benzin tükenir gaz yer normale döner ) bi 30 sn kadar bu şekilde tekleyip düzeliyor. acaba benzin kesicide veya irtibatlı kablolarda mı bi problem var.. geçen gün dikkat ettim bir gün beklemiş halinde aracın kontaginı açınca marş yapmadan bekleyince beyinden gelen dup sesinin haricinde marşa basmadan henüz beynin dump sesinden sonra aracımın sol on benzin kesicinin ordan tık diye bi valf sesi sonradan geliyor acaba benim problemim ne önceleri sadece benzinden tüpe geçtikten sonra lpg ile yürüyüp stop edince vetekrar marş yapınca karşılaşıyordum bu problemle.. ancak son bir haftadır hiç benzine almadım ama 10 çalıştırmamın 2 sinde bu problemle karşılaşıyorum yardımcı olur musunuz

Cevap: 99 şahin s 1.6 brc bristol 41 100kw regülatör benzinden lpgye anında geçiş problemi gibi bir problem ?

Lpg de ilk çalışmada rolanti bozukluğu için lpg ayarınız ve jikle kontrol edilecek.Diğer konu ise lpg konumunda ilk kontağı açtığınız zaman kesiciler açar eğer 3-5 sn marşa basmazsanız tekrar kapanır yani normal bir durum.Saygılar

Cevap: 99 şahin s 1.6 brc bristol 41 100kw regülatör benzinden lpgye anında geçiş problemi gibi bir problem ?

jikle ve rolanti ayarım kusursuz bahsettkleriniz alakasız ben yakıt karıştırma probleminin sebebini araştırıyorum siz kesicilerin kapanmasından bahsediyosunuz

konuyla yakından ilgilenebilecek arkadaşlarım cevap yazarlarsa sevinirim..

ya benzin kesici valfimde yada anahtarımda bi sorun var bunu anlamak o kadar zor diil. ama kesin olarak sorun hangisinde. o nedenle siz brc 2a yetkililerinin fikirlerine ihtiyacım var bunun yanıtı için her şeyi gayet açık anlatıyorum tekrar

problem iki ayrı safhada başgösteriyo bu iki ayrı safhayi karışık anlatmışım o nedenle olayı çözmesi zorlasti diye düşünüyorum.
    özetle,
    1.) benzinden lpgye geçişte sorun yok. Lpgye sorunsuz geçip ortalama 20 km kadar yol katedip, anahtara dokunmadan lpgde stop edip, bi saat kadar sonra tekrar çalıştırınca, kendiliğinden benzin lpg karıştırıp tekliyo, sonra hemen düzeliyo.

2.) araç tankı lpg dolu halde, iki gün hiç benzine alınmadan, sürekli lpg ile biniliyor ve lpgde stop ediliyor (sonraki herhangi on marştan bir veya iki kez) yine benzin lpg karıştırıp tekliyo 20 sn sonra düzeliyo.

Yorumlarıniz için teşekkürler

Karışım hatası olduğundan eminseniz benzin hortumunu çıkartarak kontrol ettirebilirsiniz.

evet karışım hatası var çünkü benzin kokusu oluyo o an. Ama benzin hortumu neden karışıma sebep olsun ki

Gerçekten benzin gelip gelmediğini kontrol etmeniz için.

söylediğim gibi o an benzin kokusu gelmesi yakıt karıştırdığının belirtisi değil mi? onun haricinde hayatta benzi kokusu olmaz aracımda benzinde sürerken bile

siz heralde geçiştirme cevaplar veriyosunuz ben kendi sorunumu kendim hallederim ilginiz için sağolun selamlar

Siz bizim görmediğimiz bir sorun için sizin ile ayni teşhisi koymamızı istiyorsunuz.Bahsettiğiniz durumda araca benzin gelip gelmediği hortumu çıkartarak kontrol edebilirsiniz.Geliyor ise benzin kesici valf kontrol edilmesi gerekiyor.Şayet benzin gelmiyor fakat koku var ise benzin yollarında ve özellikle benzin otomatiği bölgesinde benzin kaçağı var mı kontrol etmek gerekiyor.Bilginize saygılar

teşekkür ederim öğrenmek istediğim tam olarak buydu saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler