+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yakit miktari

Sn.Kadir bey
    2001 model 1.6 ford focus kullanicisiyim. aracaima brc lpg sistemi taktirttim. aracim benzimle sehir ici 100 km de 10 lt benzin yakiyordu. simdi lpg ile 16 lt ile 100 km yapiyor. sizce bu degerler normal mi? ben daha fazla ekonomi saglicagini dusunuyordum. Acaba aracimin benzin tuketimi normal mi yoksa fazla yaktigi icin lpg yide mi fazla yakiyor. forumda goruyorum 1.6 motor ile diger arabalar 15 lt ile 140 km yol yaptiklarini falan soyluyolar. yakiti daha fazla dusurmek icin ne yapmam gerekiyor?

Benzin tuketiminiz 10 Litre ise, LPG de 12 Litreyi gecmemesi lazim. Ayarlarinizi kontrol ettirin.

yanitin icin tesekkur ederim Roverci. Ben olcumu ilk depoda yaptim. 3 depodan sonra sarfiyat biraz daha dusecegi kesin midir?

tuketim 3.4. depodan sonra dusecektir.

Alinti:
    yanitin icin tesekkur ederim Roverci. Ben olcumu ilk depoda yaptim. 3 depodan sonra sarfiyat biraz daha dusecegi kesin midir?

Tankinizdaki hava atilmis oluyor. Istasyonda aldiginiz gazin tamamina yakinini kullanmis oluyorsunuz. Boylece daha hassas bir hesap yapabiliyorsunuz.
    Ayrica ekipmanlar gazla temasta ve belirli sicaklikta rejime geliyor.

Benzinle 10 lt yakmasi normal mi?

SAYIN HOCAM,
    KULLANDIGINIZ ŞEHRIN TRAFIK DURUMU, GUNLUK KULLANIM MESAFENIZ, KULLANIM TARZINIZA BAGLI OLMAKLA BIRLIKTE, FOCUS ICIN 10 LT. NORMAL SAYILABILIR.
    BEN IST. DA KISA MESAFELERDE FOCUSLA, (EKONOMIYE DIKKAT ETMEDEN) 11-12 LT HARCARDIM. (2000 MODEL SEDAN 1.6 FOCUS)...
    ANCAK,
    LPGDEKI OLCU BENZININ 1.2 ILE CARPIMIDIR... 10 LT HARCARKEN, 16 LT HARCAMAK HIC TE NORMAL DEGIL. EGER BU OLCUMUNUZ ILK DEPO OLCUMUYSE YANILABILIRSINIZ. EN SAGLIKLI OLCUM ICIN EN AZ 3 DEPO BITIRMENIZ GEREKIR... 

Alinti:
    Benzinle 10 lt yakmasi normal mi?

3.4 depodan sonra yakit dusmenin mantigi ne.sifir arabalarda onbin km den sonra yakit duser deniliyor.motor acilmasina bagliyorlar bunuda.lpg deki mantigi anlayamadim.saten takilan araclar nerden baksan en az 20 bini devirmis araclar

Cevap: yakit miktari

DEPONUN TAM DOLUMUYLA YAPILAN YOL MİKTARIYLA AZAR AZAR ALINAN YAKITLA YAPILAN YOL MİKTARI DEĞİŞİRMİ.

Cevap: yakit miktari

İlk dolumda tankın içerisinde hava vardır. Bir kaç dolumdan sonra tankta hiç hava kalmaz. Ayrıca ilk dolumda sıfır basınçlı tanka gaz aldığınız için gaz haline geçen LPG' den ötürü likit LPG' de miktarında 5 Litre civarinda kayıp olur. Bu nedenlerle sağlıklı bir ölçüm için 2-3 kez deponuzu doldurduktan sonra hesap yapın.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler