+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: YÜKSEK ROLANTİ

YÜKSEK ROLANTİ

Araç (Şahin s) sabah çalıştırınca iyice ısınana kadar 1500-2000 devir arasında çalışıyor sonra normal rolanti devri olan 850-900 nereye ayarlı ise oraya geliyor. İyice ısınmanın ölçüsü önce hararet göstergesinin 70 olması idi, sonra sibop ayarı -termostat değişikliği gibi bir kaç bakım yaptırdım şimdi ise hararet 90 olduktan bir süre sonra normale dönüyor. Bu süre içinde normal rolanti değerinde hiç kullanamadan şehir içinde varacağımız yere varmış oluyoruz. Dolayısı ile yakıt tüketimini %20-25 artırdığını düşünüyorum.
    Diğer formlarda gezer iken bunun bir elektrik bağlantısı sorunu olduğunu öğrendim ancak teknik bilgimiz bunu anlayacak kadar yeterli değil. Konuyu marea araçla ilgili sorunlarda okudum, onlardaki anlatılanlarla tofaştakiler farklı farklı şeylermi onu da bilemediğim için desteğinize ihtiyacım var. İlgili yerlerde Fiat servisi Serdar Kantarcı beyin desteğinden bahsedilmiş. İnşallah aynı desteği bizdende esirgemez. Teşekkürler.

Cevap: YÜKSEK ROLANTİ

Bahsettiğiniz durum havaların soğumasına bağlı olabileceği gibi yeni kullanmaya başladığınız su termostadının açık kalması veya ısı değerinin düşük olmasından kaynaklanabilir.Bilginize saygılar

Bahsettiğim yüksek rolantide araç ne kadar çalışmalı. Hep fazla çalıştığından bahsetsek de ne kadar sürede yada kaç derece motor sıcaklığında normal rolanti değerine dönmesi lazım bu konudada bilgilendirebilirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

Sorduğunuz durum için kesin rakam vermek sağlıklı olmaz.Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli